Mistrovství Světa Ve Fotbale 2014: Jaký Byl Zápas Řecko - Pobřeží Slonoviny

24. června, v zápase Řecko - Pobřeží slonoviny na mistrovství světa ve fotbale v Brazílii, bylo rozhodnuto o osudu druhé vstupenky do play-off pro týmy Kvarteta S. Afričané pokračovat v boji na turnaji, byla sjednána remíza a Evropanům stačilo jen vítězství.

Mistrovství světa ve fotbale 2014: Jaký byl zápas Řecko - Pobřeží slonoviny

Hra začala dobrým tempem. Oba týmy se pokusily co nejdříve projít středem hřiště a ohrozit bránu soupeře. Je třeba připustit, že Řekové vypadali v první polovině setkání lépe. Měli smysluplnější útoky na bránu soupeře.

Dá se říci, že hra byla v kolizním kurzu a Evropané byli nebezpečnější v protiútokech. V jednom z nich krásným úderem Holebas zatřásl břevnem africké brány. Řekům před gólem dost chybělo. Osud však laskavost vrátil. V 42. minutě hrubá chyba obránce Pobřeží slonoviny vedla k tomu, že Samaris šel na setkání s brankářem Pobřeží slonoviny. Otevření účtu v zápase to Řecka nestálo. Evropané vyšli dopředu 1: 0. Skóre na výsledkové tabuli se před přestávkou nezměnilo.

Ve druhé polovině setkání se Pobřeží slonoviny snažili vypadat aktivněji, ale Řekové se také zlepšili v disciplíně a organizaci hry. Evropané dostali dobré útoky. V jednom z nich břevno znovu zachrání Afričany. Bylo to v 68. minutě. Do té doby nevyužili Řekové řadu šancí na skórování. Ale jak víte, pokud nebodujete, pak vám to chybí sami. A tak se stalo.

Wilfried Boni vyrovnává skóre v 74. minutě po dobrém rychlém útoku Pobřeží slonoviny. Remíza 1: 1 už vede africký tým do 1/8 finále mistrovství světa ve fotbale.

Řekové však měli svého vlastního muže v podobě hlavního soudce. Ve stanovený čas přidělí hlavní rozhodčí zápasu africkému týmu trest. Samaras se dostává k míči a bere Řeky do play-off. Po velmi kontroverzní epizodě se stanovením pokutových kopů si Řekové v posledních minutách utrhli vítězství 2: 1. Okamžik porušení bude stále způsobovat mnoho kontroverzí.

Řekové opouštějí Pobřeží slonoviny za turnajem a postoupí do finále 1/8. Soupeřem Evropanů bude národní tým Kostariky.