Jak Si Brazílie Vedla Na Mistrovství Světa Ve Fotbale

Brazilský národní tým dokončil své vystoupení na domácím fotbalovém šampionátu 2014 v předposlední den zápasu. Hostitelé šampionátu se uspokojili pouze se zápasem o bronzové medaile šampionátu.

Jak si Brazílie vedla na mistrovství světa ve fotbale 2014

Zahájení turnaje proběhlo dobře pro Brazilce. Hostitelé šampionátu nebyli nejsilnější skupinou. Brazilci hráli v kvartetu A. Jejich soupeři ve skupinové fázi byli národní týmy Chorvatska, Mexika a Kamerunu.

V úvodním zápase šampionátu porazili Brazilci Chorvaty se skóre 3: 1. Neodolní Mexičané se stali dalšími odpůrci pětinásobných mistrů světa. Zápas mezi Brazílií a Mexikem skončil bezgólovou remízou. Je třeba připustit, že v této hře udělal brankář Středoameričanů Ochoa skutečné fotbalové zázraky. V závěrečném zápase ve skupinové fázi čelili hostitelé Kameruncům. Brazílie zvítězila v drtivém stavu se skóre 4: 1. Tento výsledek přivedl Scolariho muže do play-off z prvního místa ve skupině A.

Ve finále 1/8 hrála Brazílie proti skvělému týmu Chile. Řádný čas zápasu skončil skóre 1: 1. V prodloužení diváci neviděli žádné góly. Stojí za zmínku, že v poslední minutě prodloužení zachránilo Brazilec před vyřazením z turnaje břevno. Pouze v sérii 11 metrů se Brazílie dostala do další fáze turnaje, kde museli hostitelé hrát s Kolumbií.

Čtvrtfinále s Kolumbijci se stalo jedním z nejšpinavějších a nejtvrdších na turnaji. Konečné skóre ze setkání 2: 1 ve prospěch Brazílie zanechalo otázky ohledně organizace hry jednoho z hlavních uchazečů o titul mistrů světa. V semifinále musela Brazílie hrát s Německem.

Všichni Brazilci nikdy nezapomenou na zápas o postup do finále mistrovství světa. Pro Jihoameričany to byla skutečná noční můra. Hostitelé šampionátu utrpěli nejničivější porážku ve své historii (1 - 7). Sportovní osud podle všeho více než zaplatil svůj dluh za břevno ve finále 1/8. Tato porážka zmařila všechny naděje Brazílie na domácí šampionát.

Hostitelé mistrovství světa se mohli spokojit pouze se zápasem o třetí místo. I v této hře však Brazilci utrpěli drtivou porážku se skóre 0 - 3 od nizozemského národního týmu.

Konečné umístění Brazilců na světovém šampionátu nemůže uspokojit jihoamerické fanoušky ani samotné hráče. Čtvrtou pozici mnozí považují za neúspěch brazilského národního týmu na domácím fotbalovém šampionátu v roce 2014.