Jak Si Kostarika Vedla Na Mistrovství Světa Ve Fotbale

Národní tým Kostariky před začátkem mistrovství světa byl považován za jeden z nejslabších mezi týmy, které se zúčastnily šampionátu. Hra Středoameričanů však vyvrátila mnoho sázkových obchodů a názor odborníků.

Jak si Kostarika vedla na mistrovství světa ve fotbale 2014

Poté, co remíza dala Kostariku do stejné skupiny s Itálií, Anglií a Uruguayem, mnozí cítili, že Kostaričané nebudou hrát na mistrovství světa více než tři zápasy. Stalo se to však jinak.

V první hře porazili Kostaričané Uruguay 3: 1. Tento výsledek ohromil fotbalovou komunitu. Je pravda, že to mnozí nepovažovali za vzor, ale za nehodu.

Ve druhé hře skupinové fáze nedovolili Kostaričané Italům na hřiště. Čtyřnásobní mistři světa vypadali upřímně slabí a bezmocní a konečné skóre zápasu (1: 0 ve prospěch Kostariky) přimělo Kostaričany hovořit o hlavním otevření šampionátu. Po dvou vítězstvích nad Uruguayem a Anglií už měli kostaričtí hráči největší šanci dostat se ze skupiny smrti.

Kostarika hrála finálový zápas v Quartetu D proti Anglii. Britové teď nedokázali ničemu skvělému Navasovi skórovat. Konečné skóre setkání 0: 0 postavilo Kostariku na první místo ve skupině úmrtí mistrovství světa FIFA.

Ve finálovém zápase 1/8 se Kostarika setkala s Řeckem. Hlavní a prodloužení zápasu skončilo remízou 1: 1. Řekové se navíc museli odplatit. Stalo se to až v posledních minutách schůzky. V penaltovém rozstřelu měli největší štěstí hráči Kostariky. Právě tento tým se posunul dál.

Ve čtvrtfinále Kostaričané v pravidelném a prodlouženém čase od nizozemských hráčů nic nepřiznali. Hra opět skončila sérií penalt, ve kterých byli Evropané úspěšnější.

Kostaričtí fotbalisté opustili turnaj po čtvrtfinále. Navíc stojí za zmínku, že tento tým neprohrál na světovém šampionátu ani jeden zápas v pravidelném a prodlouženém čase. Tento výsledek je pro Kostariku vítězný. Všichni fotbalisté, trenérský personál a členové týmu jsou nyní skutečnými sportovními hrdiny Kostariky.