Lední Hokej MFM-2015: Jak Se Hrála Hra Česká Republika - Rusko

V prvních hodinách nového moskevského času 2015 v kanadském Torontu odehrál ruský hokejový tým závěrečný zápas skupinové fáze mistrovství světa mládeže. Soupeři Rusů byli hokejisté české reprezentace.

Lední hokej MFM-2015: jak se hrála hra Česká republika - Rusko

U ruského mládežnického národního hokejového týmu od druhého místa ve skupině B až po fázi play-off MFM-2015 museli Rusové porazit český národní tým. Zápas však nebyl pro Rusy zdaleka nejlepší cestou.

První nebezpečný útok provedli Braginovi strážci, ale ruským hokejistům se nepodařilo uskutečnit únik dva na jednoho. Mladí hokejisté České republiky si po úvodních minutách setkání na stránku zvykli, což se projevilo v konečné statistice střel na terč. Češi hodili Rusy 4krát (12 střel proti 3). Logickým výsledkem první třetiny byl puk Patricka Zdragla ve 12. minutě. První část setkání skončila s minimální výhodou české reprezentace.

Ve druhé třetině se ruský tým snažil jednat aktivněji u brány soupeře, ale v útočné hře našeho týmu nebylo pozorováno nic pozitivního. Problémy byly také v obraně Rusů, což vedlo k druhému připustenému puku. Pavel Zaha v 25. minutě zvýšil výhodu Čechů. Poté se Rusům podařilo získat právo na volný hod. Ivan Barbashev však situaci nevyužil. Je pravda, že ruskému útočníkovi se ve druhé třetině ještě podařilo zlomit skóre. V 36. minutě Barbashev získal zpět jeden gól. Gól byl vstřelen, když náš tým hrál většinu. Druhá třetina skončila s minimální výhodou 2: 1 Čechů.

V závěrečné dvadtsatiminutke se Rusům nepodařilo vyrovnat rozdíl ve skóre, naopak v posledním období ruský tým minul ještě dvakrát. Patrick Zdragal v 43. minutě zvýšil náskok české reprezentace. Rusové v poslední minutě zápasu vstřelili poslední gól zápasu do prázdné branky. Ondřej Kashe skóroval proti české reprezentaci. Konečné skóre zápasu je 4: 1 ve prospěch českého dorostu.

Porážka ruského národního týmu z českého týmu umožnila Rusům obsadit ve skupině B pouze třetí místo. Nyní se mladí hokejisté amerického národního týmu stanou ve čtvrtfinále soupeři Braginových odchovanců.