Poslední Boj Mezi Prostem A Sennou

Ve dnech 18. – 19. Prosince 1993 se v Palais des Bercy v Paříži konala první Grand Prix Elf Masters, slavné každoroční motokárové závody hvězd motoristického sportu. Tento závod byl posledním, ve kterém se v duelu sešli dva legendární šampioni F1 - Ayrton Senna a Alain Prost.

Poslední boj mezi Prostem a Sennou

Závod, který moderoval francouzský jezdec Philippe Streif, měl ukončit roky trpké konfrontace mezi Sennou a Prostem, protože ten, který se právě stal čtyřnásobným šampionem F1, oznámil svůj odchod do důchodu.

A obě legendy braly tuto výzvu vážně: Prost provedl několik skutečných tréninků a Senna točil kruhy na mapě v Brazílii.

Na dvoudenní akci se sešlo více než 60 jezdců, z nichž mnozí byli závody Formule 1 - kromě Prost a Senna, Damon Hill, Johnny Herbert, Olivier Panis, Andrea de Cesaris, Pierluigi Martini, Yannick Dalmas, Bertrand Gashot, Philippe Alllo se zúčastnil závodů: Eric Bernard, Paul Belmondo a Olivier Gruillard.

První den Prost a Senna vypadli ze závodu kvůli technickým problémům a ve finále se setkali v krásné bitvě o vítězství.

Vedení zajal Cesaris a oba šampioni dlouho bojovali za Italem. Alain se snažil najít slabé místo v Ayrtonově obraně, ale nikdy nedal svému soupeři takovou příležitost. Po několika kolech intenzivního boje se Prost civěl a poté, co se dostal příliš široký do zatáčky, nechal Panis pokračovat.

To umožnilo Brazilci soustředit se na pronásledování vůdce. Senna rychle dohnal, kde byl Cesaris, a začal na něj útočit, když technika náhle selhala - a Ayrton zvedl ruku vysoko a pomalu jel do boxů.

V té době Prost jednal s Panisem a následně také dohnal vůdce. Není známo, jak by tento boj skončil, kdyby nedošlo k potížím, kde utrpěl i Cesaris - porucha motokáry ho donutila zastavit závod.

Alain tak klidně dorazil do cíle a vyhrál první závod motokár v Bercy. O rok později se Prost vrátí, aby obhájil titul nejlepších z nejlepších, ale na těchto soutěžích už nebude jeho věčný rival …