Jaké Byly Poslední Olympijské Hry

Příští olympijské hry se budou konat koncem léta 2012. Předchozí soutěž se konala před dvěma lety - byla to zimní olympiáda ve Vancouveru. Přestože se jednalo již o 21. zimní olympijské hry, odehrálo se zde několik „premiér“.

Jaké byly poslední olympijské hry

Znakem her byl hrdina jménem Ilanaak - „přítel“složený z pěti kamenů olympijských barev. Dvě z herních hesel byla vypůjčena od kanadské hymny: fráze ve francouzštině „Most Brilliant Feats“a v angličtině „With Flaming Hearts“.

Původní scénář pro zahájení olympiády byl změněn. Několik hodin před obřadem se o tragédii dozvědělo - během tréninku havaroval atlet z Gruzie. Do ceremonie byla zahrnuta minuta ticha a gruzínský národní tým vyšel ve smutečních obvazech.

Během zapálení olympijského ohně došlo k malé události. Poprvé se procedury zúčastnili čtyři sportovci. Ale kvůli technické poruše vedly k hlavní pochodni pouze tři „drážky“. Během závěrečného ceremoniálu však byla tato situace ironicky přehrána. Na scéně se objevil stejný vinný „elektrikář“, omluvil se a odstranil chybějící čtvrtý prvek při konstrukci olympijského ohně.

Hlavním stadionem pro hry byl BC-Place v centru Vancouveru s kapacitou 55 000 diváků. Kromě toho se některé soutěže konaly ve Whistleru, Richmondu a ve West Vancouveru.

Od 12. do 28. února soutěžilo 82 týmů o ceny v 15 disciplínách. Ve srovnání s předchozími olympijskými hrami se rozšířil seznam disciplín: byly přidány soutěže v cross ski, zvlášť pro muže a ženy.

Medaile na zimních olympijských hrách ve Vancouveru byly jedinečné, stylizované v tradici kanadského domorodého umění. Poprvé v historii olympijských her nebyly ceny ploché, ale se zvlněným povrchem.

Rusové si tyto zápasy pamatují jako jednu z nejúspěšnějších pro národní tým. Zimní olympijské hry se staly rekordním neúspěchem - Rusové vykázali nejhorší výsledek z hlediska počtu zlatých medailí a umístění v klasifikaci týmů. V medailovém pořadí byl národní tým pouze na 11. řádku tabulky. Hostitelé zimních olympijských her XXI obsadili první místo z hlediska množství „zlata“, druhé místo obsadilo Německo a třetí místo obsadil tým USA.