Mistrovství Světa Ve Fotbale 2014: Jaká Byla Hra Chorvatsko - Mexiko

23. června na mistrovství světa v Brazílii skončila skupinová fáze ve skupinách A a B. V prvním kvartetu šampionátu byla jedním z důležitých a závěrečných zápasů hra národních týmů Mexika a Chorvatska. Při osobní konfrontaci těchto týmů bylo rozhodnuto o osudu lístku do fáze play-off.

Mistrovství světa ve fotbale 2014: jaká byla hra Chorvatsko - Mexiko

První polovina přišla s výhodou Chorvatů. Měli více míče a pokoušeli se rychle zaútočit, ale Evropané nedokázali vytvořit opravdu ostré momenty. Nejčastěji Chorvati narušovali obranu protivníka dlouhými údery.

Zástupci Střední Ameriky zvolili taktiku protiútoků. To není náhoda, protože k odchodu Mexičanů ze skupiny by stačila remíza. S takovým rozpisem lze Mexiko připsat favoritům zápasu. Byl to igrovkoi tohoto týmu v první polovině, který vytvořil dva nebezpečné momenty u chorvatských bran. Nejprve po dlouhém úderu brankáře zachránila tyčka Evropany a poté Peralta dostal nádhernou přihrávku z hlubin, šel na setkání s Pletikosou, ale sklouzl a nedokázal zasáhnout bránu. První poločas skončil bezgólovou remízou.

Druhá polovina schůzky následovala poněkud odlišný scénář. Chorvaté v útočných akcích dopadli ještě méně a zdálo se, že Mexičané přidali. Zpočátku se rozhodčí soucitil s Chorvatskem, když neudělil penaltu za hru rukou v chorvatském pokutovém území. Pak však zvítězila spravedlnost. V 72. minutě po rohu zasáhl Rafael Marquez hlavou bránu. Radost Mexičanů byla tak silná, že jejich hlavní trenér spolu s hráči spadl do jeho náruče na hřišti.

Poté se Chorvaté úplně rozpadli. Minuli ještě dvakrát. Andres Guardado v 75. minutě a Javier Hernandez v 82. minutě zaznamenali zničující skóre. Nyní už nikdo nepochyboval, že Mexičané skupinu opouštějí. Na konci zápasu se Chorvatům podařilo získat jeden gól, ale to byla malá útěcha. Ivan Perisic v 87. minutě vstřelil jediný gól proti Mexičanům.

Konečné skóre zápasu 3: 1 ve prospěch Mexika umožňuje vítězům nastřílet 7 bodů ve skupině A. Současně jsou srovnávány s Brazílií, ale jsou horší než hostitelé šampionátu pouze rozdílem mezi brankami skóroval a připustil. Na prvním místě je Brazílie a na druhém místě Mexiko. Nyní se mexický tým setká s nizozemským národním týmem ve finále 1/8.