Mistrovství Světa Ve Fotbale 2014: Jaká Byla Hra Japonsko - Kolumbie

Kolumbie si již zajistila místo v play off mistrovství světa. Japonci měli malou šanci dostat se ze skupiny C. Asiaté proto museli porazit Kolumbijce a doufat v příznivý výsledek setkání soupeřů hrajících paralelní zápas (Pobřeží slonoviny - Řecko).

Mistrovství světa ve fotbale 2014: jaká byla hra Japonsko - Kolumbie

Kolumbijci a Japonci vyrazili na pole v brazilském městě Cuiaba 24. června. Jihoameričané si již zajistili přístup do rozhodující fáze turnaje. Celá otázka zněla, jaké konečné místo ve skupině C Kolumbie zaujme. Oponenti už byli známí. Prvním ze sousední skupiny byli hráči Kostariky a druhým byl tým Uruguaye.

Hra se hrála velmi pomalu. Kolumbijský národní tým v základní sestavě postavil pouze tři hráče ze základny. To však radikálně neovlivnilo kvalitu hry. Navzdory skutečnosti, že Japonci měli míč většinu času v prvním poločase, skóre otevřeli Jihoameričané. V 16. minutě Cuadrado změnil z pokutového kopu skóre na výsledkové tabuli. Kolumbijci vedli 1: 0.

Japonci v útočných akcích dělali málo. Můžeme zaznamenat několik střel ze setu proti brance kolumbijského brankáře. Honda praštila, ale to nevedlo k gólu pro Jihoameričany.

Asiaté se však v posledních sekundách poločasu ještě vrátili. Okazaki poté, co sloužil Hondě, narazil na bránu kolumbijského národního týmu. Týmy tedy šly na přestávku se stejným skóre - 1: 1.

Kolumbijci zahájili druhou polovinu útoky. Již v 55. minutě zápasu poslal Martinez druhý gól do brány Asiatů. Jackson vystřelil do vzdáleného rohu zpoza pokutového území a neponechal šanci japonskému brankáři.

Po dalším uznaném gólu se Japonci pokusili přenést hru na kolumbijskou polovinu hřiště. Asiaté někdy dostali slibné útoky, ale nepřišli s cílem.

Kolumbijci hráli na protiútoky. Jeden z nich v 82. minutě vedl ke třetímu vstřelenému gólu. Jackson Martinez zaznamenal double. Útočník na houpačce v pokutovém území odstranil obránce Japonců a nejpřesnějším driblujícím úderem z levé nohy poslal míč do vzdáleného rohu asijské brány. Kolumbie se ujala vedení 3: 1.

V 90. minutě Rodriguez stanovil konečné drtivé skóre. Ten poté, co v pokutovém území porazil obránce Japonska, elegantním úderem vrhl brankáře Asiatů.

Konečný výsledek setkání je 4: 1 ve prospěch Kolumbie. Jihoameričané vycházejí z prvního místa ve skupině C na zápas play-off šampionátu a svou hrou ukazují, že za favority turnaje lze považovat nejen týmy Brazílie a Argentiny. Mnoho odborníků může vyjádřit myšlenku, že Kolumbijci předvádějí nejvyšší kvalitu a nejpozoruhodnější fotbal v šampionátu.