Jaký Byl Euroliga Basketball

Obsah:

Euroliga je nejprestižnějším basketbalovým turnajem v Evropě. Koná se každý rok a účastní se jej nejsilnější evropské týmy. Sezóna 2011/2012 je dvanáctou remízou pod záštitou ULEB (z francouzského Union des Ligues Européennes de Basket-Bal).

Jaký byl Euroliga Basketball 2012

Instrukce

Krok 1

V sezóně 2011–2012 bojovalo o vítězství v Eurolize dvacet čtyři evropských klubů. Vstup týmů do turnaje je stanoven v souladu s poměrně složitým licenčním systémem. Na mistrovství se tak okamžitě dostává 13 týmů s dlouhodobými licencemi, současný držitel evropského poháru (nezaměňovat s Euroligou) a deset týmů s ročními licencemi. Z těchto deseti týmů se osm kvalifikovalo najednou, přičemž zbývající dvě místa se hrála mezi šestnácti týmy v kvalifikačním kole play-off.

Krok 2

Turnaje se zúčastnily tyto týmy: Barcelona, Caja Laboral, Real, Unicaja, Siena, Milán, Panathinaikos, Olympiacos, Efes Pilsen, Fenerbahce, CSKA, Maccabi, Zalgiris, Bamberg, Bilbao, Cantu, Prokom, Partizan, Olympia, Nancy, Záhřeb, Galatasaray, Charleroi. Poslední dva týmy se do turnaje zapojily po výsledcích kvalifikačního kola. Na turnaji byl také ruský UNICS - vítěz evropského poháru.

Krok 3

Losování turnaje se konalo 7. července 2011 v Barceloně, podle jeho výsledků bylo 24 týmů rozděleno do čtyř skupin. První koš (A) zahrnuje Fenerbahce, Olympiacos, Cantu, Bilbao, Caja Laboral, Nancy. Ve druhém (B) - CSKA, Panathinaikos, Unicaja, Zalgiris, Bamberg, Záhřeb. Ve třetím (C) byli Real Madrid, Maccabi, Efes Plzeň, Milán, Partizan, Charleroi. Místa ve čtvrté skupině (D) obsadila týmy Barcelona, Siena, UNICS, Galatasaray, Prokom, Olympia.

Krok 4

Čtyři kluby postoupily z každé skupiny do dalšího kola boje, po kterém začala TOP-16. První koš zahrnuje CSKA, Barcelona, Real, Fenerbahce. Ve druhém Panathinaikos, Maccabi, Siena, Olympiacos. Ve třetí UNICS, Cantu, Efes Plzeň, Unicaja. A za čtvrté - Galatasaray, Bilbao, Zalgiris, Milán.

Krok 5

Do čtvrtfinále postoupilo osm týmů. První koš zahrnuje Barcelona, CSKA Moskva, Panathinaikos, Siena. Ve druhém Maccabi, Bilbao, UNICS, Olympiacos. V důsledku setkání se CSKA, Panathinaikos, Olympiacos a Barcelona dostali do finálové čtyřky.

Krok 6

Poslední čtyři se konaly v Istanbulu od 11. do 13. května. V semifinále se setkaly CSKA a Panathinaikos, Olympiacos a Barcelona. CSKA dokázal porazit soupeře, hra skončila 66-64. Ve finále, které se konalo 13. května, byl proti ruskému klubu postaven řecký Olympiacos. Boj byl velmi tvrdohlavý, nakonec se řeckému klubu podařilo vytrhnout vítězství a zvítězil se skóre 62-61. Třetí místo obsadila Barcelona.