Jak Maria Šarapovová účinkuje Na Roland Garros

Před zahájením her na French Open, který se obvykle nazývá turnajem Roland Garros, se Maria Šarapovová umístila na druhém místě v žebříčku nejlepších profesionálních tenistek světa. Letos ruská atletka již vyhrála dva turnaje na nižší pozici a nyní od ní fanoušci i soupeři hodně očekávají. Navíc, dvakrát, včetně loňského roku, se Maria dostala do semifinále Roland Garros.

Jak Maria Šarapovová účinkuje na Roland Garros 2012

Letos byla Maria Sharapova díky svému vysokému hodnocení druhá v seznamu „nasazených“tenistek, takže turnaj zahájila bez předběžných kvalifikačních her. V prvním kole se ruská žena, i když žije v Miami, setkala s rumunskou Alexandrou Cadantuovou. Výhoda druhé rakety světa byla ohromující - Šarapovová neztratila ani jeden set, přičemž na první utratila pouze 23 minut a na druhou 25 minut.

Maria hrála druhé kolo French Open s Ayumi Moritou z Japonska. A toto setkání s poněkud silnější tenistkou Šarapovovou zvítězilo skvěle - oba sety skončily výsledky 6: 1. Toto vítězství trvalo jen o 10 minut déle než to předchozí.

Ve třetím kole se Ruska setkala s čínskou tenistkou Shuai Peng, kterou už jednou v kariéře ztratila. Toto je první z nasazených účastníků Roland Garros, s nimiž byl náš sportovec spojen v turnajové síti. Podle Šarapovové zná silné stránky Číňanky celkem dobře, zejména zdůrazňuje sílu úderů. Maria se proto spoléhala na agresivní styl hraní ve vysokém tempu. Plán byl implementován perfektně - Peng Shuai dokázal vzít pouze tři hry ve dvou setech - 6: 2 a 6: 1.

V dalším kole turnaje narazí Šarapovová na českou tenistku Kláru Zakopalovou. Tento dvacetiletý mladík je v současné době na 42. místě světového žebříčku a nikdy předtím nešel za druhé kolo na French Open. Letos si její výrazné příjmení budou pamatovat dvě ruské ženy - ve druhém kole vyřadila Marii Kirilenkovou z turnaje a ve třetím - Anastasii Pavlyuchenkovou. Šarapovová nedávno - v květnu - porazila českou tenistku na turnaji v Madridu. Maria poznamenává, že její soupeřka je nyní ve vynikající kondici a vytahuje velmi obtížné míčky. Ruská žena plánuje hrát agresivně, stejně jako setkání ve třetím kole.