Mistrovství Světa V Ledním Hokeji 2019: Recenze Zápasu Rusko - Itálie

Po třech vítězstvích v úvodních zápasech na mistrovství světa v ledním hokeji 2019 se proti ruskému národnímu týmu ve čtvrtém kole předběžné fáze bratislavské skupiny postavil italský národní tým. Před začátkem setkání byli Rusové považováni za bezpodmínečné favority, protože hokejová úroveň v Rusku a Itálii se výrazně liší.

Mistrovství světa v ledním hokeji 2019: recenze zápasu Rusko - Itálie

Před zápasem s ruským národním hokejovým týmem někteří italští hráči připustili, že porážka 1: 5 bude pro jejich národní tým přijatelná. Italští sportovci samozřejmě šli na web jako notoricky známí outsideri, ale hokej je nepředvídatelný sport, takže se naši soupeři stále nevzdávali naděje na doplnění zásob svých bodů.

Rusové začali zápas aktivně. Už po 31 sekundách zasáhl Nikita Zaitsev svým hodem bránu Italů. Poté, co vyhrál vhazování v cizí zóně, Nikita Gusev vytáhl vynikající přihrávku na obránce Toronta, poté bylo skóre otevřeno na výsledkové tabuli.

Druhý gól v zápase dal opět ruský obranný tým. Tentokrát Dinar Khafizullin v 9. minutě po přihrávkách Guseva a Kucherova zasáhl italskou bránu. Po dvou inkasovaných podložkách měl italský národní tým svůj vlastní okamžik, ale puk po vhazování Mikea Rosea zasáhl tyč Andreje Vasilevského.

Ve druhé polovině první třetiny diváci viděli další dva góly Rusů. Tentokrát skóroval tým Washington Capitals. Nejprve otevřel skóre pro své góly na turnaji Evgeny Kuznetsov po přihrávce Alexandra Barabanova z brány ve 14. minutě a Alexander Ovečkin skóroval tři minuty před koncem třetiny. Konečné skóre po prvních dvaceti minutách je 4: 0 ve prospěch ruského národního týmu.

Ve druhé třetině pokračovali poraženci Ilyi Vorobyova v porážce italského národního týmu. Ve druhém herním segmentu trvalo méně než třicet sekund, než se skóre stalo 5: 0. Evgeny Kuznetsov utekl jeden s jedním s brankářem a přesně poslal mušli mezi štíty brankáře. V 7. minutě působil jako útočník prostřední útočník Washingtonu na kapitána našeho národního týmu. Ilya Kovalchuk dovedně využil přihrávky Kuznetsova a podruhé zasáhl bránu italského národního týmu.

Ruský národní tým dal další gól většinou. Evgeny Dadonov se vyznamenal přestupem Nikity Kucherova. Toto byl pátý gól v turnaji pro útočníka Florida Panthers. Podle tohoto ukazatele je Dadonov zařazen do seznamu nejlepších odstřelovačů celého šampionátu.

Ruský národní tým hraje na tomto turnaji stále v nerovném složení. Většina je realizována, v menšině domácí tým nechybí. Italové byli navíc házeni Rusy ve hře čtyř hráčů. Michail Grigorenko skóroval v menšině v 17. minutě období.

Sirena do přestávky oznámila konec druhé třetiny s celkovým skóre 8: 0 ve prospěch ruského národního týmu.

Hlavní intrikou závěrečné části zápasu bylo, zda ruský národní tým dokáže vstřelit deset gólů a Italové alespoň jeden. Rusové se s jejich úkolem vyrovnali. V páté minutě periody dal Nikita Kucherov dlouhým hodem devátý gól hry a o minutu později Evgeny Dadonov vytvořil osobní double v zápase a nedůstojně upravil skóre. Italové byli blízko svého úkolu, ale v okamžiku, kdy ruský brankář nemohl svému týmu pomoci, národní tým zachránil břevno.

Konečné skóre zápasu Rusko - Itálie 10: 0. Toto vítězství bylo největší pro ruský národní tým od účinkování ruského týmu na mistrovství světa v ledním hokeji.