Recenze Zápasu PSV Eindhoven - CSKA

8. prosince se moskevský fotbalový klub CSKA zúčastnil závěrečného setkání ve skupinové fázi Ligy mistrů UEFA 2015-2016. Soupeřem obvinění Leonida Slutského byli fotbalisté nizozemského PSV Eindhoven.

Recenze zápasu PSV Eindhoven - CSKA

Před závěrečným šestým kolem Ligy mistrů 2015–2016 hráči CSKA ztratili všechny šance na kvalifikaci do skupiny. Třetí místo by však umožnilo „armádnímu týmu“dostat se do jara evropské sezóny ze třetího místa. Takový výsledek by umožnil CSKA hrát v 1/16 zápasech Evropské ligy UEFA. K dosažení tohoto výsledku bylo nutné porazit PSV.

Moskevský „CSKA“měl před začátkem schůzky určité problémy se složením. Zmeškali hru kvůli zranění Vasilij Berezutskij (jeho místo ve středu obrany obsadil Aleksey Berezutskij), pravý bek Mario Fernandez (Kirill Nababkin vyšel na pravém křídle) a tvůrce hry Roman Eremenko.

Začátek setkání proběhl s mírnou výhodou PSV. Bylo to přes Nababkinovo křídlo, že Holanďané útočili znovu a znovu. To však nefungovalo. Fotbalisté CSKA neukázali ostrý protiútokový fotbal. Slutského svěřenci v první polovině neměli žádné zjevné šance na skórování.

V polovině prvního poločasu se hra vyrovnala, ale samotný zápas se držel stejným spěšným tempem. Teprve v závěrečné třetině poločasu měl Luc De Jung, kapitán Eindhovenu, skutečnou příležitost vstřelit branku. PSV útočník mířil na konec podání z pravého křídla, ale z nejvýhodnější pozice z několika metrů zasáhl rovnou do rukou Akinfejeva. Byl to jediný výstřel na cíl brány „armády“v první polovině. V 36. minutě odpověděl Zoran Tosic jediným výstřelem na terč PSV. Po nebezpečném přímém volném kopu z pravého křídla Tosic otočil míč do horního horního rohu, ale brankář nizozemských šampionů zachránil svůj tým.

První poločas skončil bezgólovou remízou. Holanďané měli o pár procent více statistik držení míče, přičemž na každou stranu měl po jednom výstřelu cíl. Jedinou žlutou kartu dostal hráč CSKA Pontus Wernbloom. Pouze statistika rohů byla ve prospěch „armády“(4 proti 2).

Druhá polovina začala stejným spěšným tempem. Diváci až do té doby neviděli ostré útoky. Na poli se častěji vyskytoval boj o moc, který vedl k porušení pravidel s následnými varováními. V 75. minutě hra explodovala. Trenér byl udělen gólu hostitelů za velmi kontroverzní faul v pokutovém území Eindhovenu na Zorana Tosica. Sergei Ignashevich se dostává k míči. Obránce CSKA šikovně hodil fotbalovou mušli a brankáře do různých rohů. CSKA se ujala vedení 1: 0.

Po připuštění míče se hostitelé okamžitě vrhli na kompenzaci a vyplatilo se. Již v 78. minutě, po nepokojích v oblasti ústředí CSKA, se míč odrazil ke kapitánovi PSV. Luc De Jung z několika metrů zasáhl brány „armády“. Výsledková tabulka rozsvítila remízu.

Holanďané toužili skórovat více a jejich píle byla odměněna. V posledních deseti minutách setkání dostal záložník PSV Davey Propper dobrý kop z přímého volného kopu. Záložník dovedně umístil míč do rohu Akinfeevovy brány.

Na konci zápasu měl Tosic příležitost se odplatit. Již ve stanoveném čase dostal „CSKA“právo na nebezpečný volný kop. Skóre na výsledkové tabuli se však nezměnilo až do závěrečného hvizdu.

CSKA tak prohrál 1: 2, což připravilo hráče Slutska o účast v evropských soutěžích. Fotbalisté PSV Eindhoven se nyní budou muset připravit na play off Ligy mistrů.