Recenze Zápasu Olympiacos - Krasnodar Dne 21.08.2019

FC Krasnodar reprezentuje Rusko v Lize mistrů v roce 2019. A dalším soupeřem klubu byl řecký Olympiacos. První boj se odehrál v Řecku. O všech událostech zápasu si můžete přečíst v této recenzi.

Recenze zápasu Olympiacos - Krasnodar dne 21.08.2019

V loňské sezóně obsadil FC Krasnodar ze stejnojmenného města třetí místo v ruském fotbalovém mistrovství a získal právo reprezentovat Rusko v Lize mistrů. Prvním soupeřem ruského klubu bylo portugalské Porto. Poté, co Krasnodar vyhrál, postupoval dál. Dalším soupeřem týmu byl řecký Olympiacos. Krasnodarští fanoušci doufali v pozitivní výsledek dvoukolového zápasu. V případě vítězství se ruský klub dostal do skupinové fáze Ligy mistrů.

Ve středu večer hrálo Řecko první ze dvou plánovaných zápasů proti Olympiacosu. Krasnodar vstoupil do hřiště v následujícím složení - Safonov, Ramirez, Fjoluson, Spayich, Petrov, Namli, Cabella, De Vilhena, Wanderson, Kambolov, Berg.

Od prvních minut nešla hra ve prospěch ruského klubu. Hráči Krasnodaru udělali spoustu chyb při rozohrávce a zřídka se blížili k bráně soupeře. Olympiacos jednal sebevědoměji a často porazil Matveyho Safonova na branku. Brankář chytil nebo zasáhl hodně míčů. Ale ve 30. minutě uspěl útočník řeckého klubu Guerrero ve vynikajícím kopu do rohu brány a skóre se stalo 1: 0 ve prospěch hostitelů. Při pohledu na tyto okamžiky v Krasnodaru byl Remy Cabella zraněn a došlo k nucené výměně. Místo toho vstoupil do hřiště Christopher Olsson.

Olympiacos navíc mohlo v první polovině skórovat. Ale v některých epizodách měl Krasnodar štěstí. V útoku si ruský klub v první polovině nepamatoval nic pozoruhodného. Wanderson zasáhl jen nebezpečnou ránu.

Ve druhé polovině se Krasnodar zlepšil ofenzivně. Ale tým byl velmi unavený a v obraně jednali ne tak sebraně. Ani střídání nemohlo změnit průběh neúspěšného boje. Ale Olympiacos hrál náhradu naplno. Útočící fotbalista Rangelovich vstoupil do hřiště a po několika minutách inkasoval dva góly najednou. Nejprve zvýšil výhodu Olympiacosu na dva góly za 78 minut a poté za 85 minut přivedl věci k porážce. Poslední bod v zápase dal záložník Podense, který v 89. minutě vstřelil čtvrtý gól proti Safonovu.

Setkání tedy skončilo porážkou Krasnodaru za stavu 4: 0. Zpáteční hra se odehraje o týden později v Krasnodaru, ale po prvním zápase je docela těžké očekávat od ruského týmu zázrak. Olympiacos hráli mnohem lépe a zaslouženě vyhráli. Krasnodarští fotbalisté nebyli připraveni na rozhodující zápasy Ligy mistrů. Nemají s takovými setkáními dostatečné zkušenosti. V případě celkové porážky půjde Krasnodar do skupinové fáze Evropské ligy.