Čtvrtfinále Mistrovství Světa Ve Fotbale 2014: Brazílie - Kolumbie

4. července, brazilského času, nastoupil domácí tým na hřiště ve Fortaleze, aby bojoval za právo hrát v semifinále mistrovství světa. Soupeři Brazilců byli národní tým Kolumbie.

Čtvrtfinále mistrovství světa ve fotbale 2014: Brazílie - Kolumbie

Hra začala velmi vysokou rychlostí. Boj na všech částech hřiště byl výsledkem četných porušení pravidel, ale to nemělo vliv na celkové tempo hry. Od prvních minut Brazilci vážně obléhali bránu soupeře. Kolumbie se bránila a Brazilci byli poháněni mnoha fanoušky. Již v 7. minutě diváci viděli první gól zápasu. Po rohovém kope byl jako první na míči kapitán Pentacampion Silva. Brazilské stehno poslalo míč do brankové sítě Kolumbie.

Po zmeškaném gólu provedli Kolumbijci prudký útok, ale Cuadradovu stávku postrádala přesnost.

Polovina první poloviny byla v rukou hostitelů šampionátu. Hulk měl několik bodů. Brazilský hráč z nejvýhodnějších situací překonal Ospinu na branku, kolumbijský brankář však stále blokoval cestu míče do brány. Druhá polovina prvního poločasu byla herně vyrovnanější. Nebylo tolik nebezpečných okamžiků - to bylo způsobeno tím, že se týmy snažily hrát příliš rychle. V závěrečné fázi proto trochu chybělo vytvoření příležitosti ke skórování.

Druhá polovina schůzky probíhala stejnou rychlostí. Kolumbijci začali mít více míče, pokoušeli se rychle dopravit míč na přední linii, ale to nefungovalo - obrana Brazílie vypadala velmi disciplinovaně, když bránila svůj vlastní gól.

V 69. minutě vedl David Luiz celou Brazílii k radosti. Po zásahu ze štábu z asi 30 metrů dal brazilský obránce nádherný gól proti Kolumbii. Dva standardy přinesly Brazilcům dvougólovou výhodu - 2: 0.

Kolumbijci se tím nestyděli. Pokračovali v hledání štěstí před branami ostatních. Výsledkem bylo stanovení pokutového kopu proti Brazílii v 80. minutě. Haames Rodriguez od bodu otvital jednu kouli. Byl to šestý gól Kolumbijce v turnaji.

Skóre 2: 1 znervózňovalo Brazilce. Pětinásobní mistři světa šli do hluboké obrany a Kolumbijci se snažili protivníka zmáčknout. Zbývalo však jen velmi málo času. Brazílie odolala náporu Kolumbie a postoupila do semifinále. Stojí za zmínku, že v takových rozhodujících fázích byli Brazilci velmi zřídka tlačeni ke svému cíli. Zdá se, že kdyby Kolumbie měla více času, skóre by se vyrovnalo. Fotbal však netoleruje subjektivní náladu.

Brazílie nastoupí 9. července v semifinále proti Německu a hráči kolumbijského národního týmu se mohou vrátit domů jako hrdinové. Stojí za to připustit. že Kolumbijci byli jedním z nejzajímavějších týmů na mistrovství světa. Fotbalová remíza je spojila s hostiteli šampionátu, který určil sestupu ve čtvrtfinále.