Čtvrtfinále Mistrovství Světa Ve Fotbale 2014: Francie - Německo

V prvním čtvrtfinálovém zápase mistrovství světa FIFA v Brazílii se setkaly národní týmy Francie a Německa. Hra se odehrála na slavném stadionu v Rio de Janeiru.

Čtvrtfinále mistrovství světa ve fotbale 2014: Francie - Německo

Zápas mezi Francií a Německem vynikl zejména mezi zápasy play-off aktuálního šampionátu. Bohužel mnoho neutrálních diváků očekávalo od zápasu více, což nakonec nesplnilo očekávání.

Hra začala velmi pomalu. Zdálo se, že jen první minuty se hráči budou pohybovat tak pomalu po poli, a pak začne jasný a emotivní fotbal. To se však nestalo.

V prvních deseti minutách setkání se útoky Francouzů více soustředily na bránu soupeře, ale první míč skončil v bráně Deschampsových branek. Ve 12. minutě od standardu otevřeli skóre Němci. Po krmení Kroose z levého křídla hlavičkoval Hummels míč do brány. Německo vedlo 1: 0. Tento okamžik měl otevřít hru, ale týmy i nadále jednaly příliš akademicky a nezajímavě.

Z nebezpečných okamžiků první poloviny setkání lze vyčlenit útok Francouzů, když Valbuena mohl vyrovnat skóre střelou zpoza pokutového území Němců, ale brankář Neuer zachránil svůj tým. To se stalo v 34. minutě.

Více v první polovině diváci neviděli nebezpečné útoky. Do přestávky mělo Německo výhodu 1: 0.

Druhá polovina schůzky probíhala stejně nezajímavě. Diváci neviděli jasný útočný fotbal, útokům týmů chyběla rychlost a kreativita. Existoval pocit, že někteří prostě nechtějí hrát (Němci), zatímco jiní nemohou (Francouzi). Deschampsův tým se zároveň snažil udržet začátek poločasu ve větším držení míče, ale nevedlo to k požadovaným výsledkům. Němci však jasně zapadli do nudné hry, protože skóre jim vyhovovalo.

Mezi nebezpečnými momenty druhé poloviny setkání můžeme vyzdvihnout šanci Shyurrle v 82. minutě. Německý útočník mohl odstranit všechny otázky týkající se vítěze zápasu, ale z pokutového území Němec vystřelil přímo do středu brány, což určilo záchranu francouzského brankáře.

Francouzský tým měl jen jednu šanci na kompenzaci. V posledním útoku střílel Benzema zblízka. Navzdory skutečnosti, že úhel nárazu byl velmi ostrý, musel Neuer zakročit a pomoci svému týmu vystoupit.

O minutu později zapískal rozhodčí píšťalka, která označila konečné vítězství Němců se skóre 1: 0. Nyní Německo očekává svého rivala z dvojice Brazílie - Kolumbie a mnoho fotbalových fanoušků doufá, že už takové emoce neuvidí a nezajímavé zápasy na brazilském mistrovství světa.