Čtvrtfinále Mistrovství Světa Ve Fotbale 2014: Argentina - Belgie

5. července se v hlavním městě Brazílie uskutečnil třetí zápas čtvrtfinále etapy mistrovství světa ve fotbale. Národní týmy Argentiny a Belgie vstoupily na hřiště stadionu v Brasilii.

Čtvrtfinále mistrovství světa ve fotbale 2014: Argentina - Belgie

Hra začala útoky Argentinců. Jihoameričtí fotbalisté od prvních minut prokázali tlak a touhu hrát rychle. Výsledkem byl časný cíl. V 8. minutě zachytil Higuain odražený míč od Belgičana a prvním dotykem zasáhl bránu. Míč zasáhl přesně do vzdáleného rohu a na výsledkové tabuli se rozsvítila čísla 1: 0.

Po vstřelení branky se Argentinci pokoušeli nějakou dobu hrát první číslo, ale u bran Evropanů nevytvořili nic nebezpečného. Druhá polovina úvodní poloviny byla již další Argentinou. Jihoameričané začali hrát pro ně neobvyklý fotbal (příliš racionální a nevýrazný). Účet vyhovoval Argentincům, a proto se Jihoameričané iniciativy vzdali. To však nepomohlo Belgii vytvořit nebezpečí u Romerových bran. Z průměrné vzdálenosti si můžete zapamatovat pouze jeden výstřel na cíl Argentinců. Je třeba konstatovat, že poté, co se Argentinci vzdali iniciativy, se fotbal stal pro neutrálního fanouška pomalý, nudný a nezajímavý.

První pololetí skončilo vedením Argentiny 1: 0.

Na začátku druhé poloviny setkání nebyla patrná touha Belgie předvést jasný útočný fotbal. Evropanům to prostě nebylo dovoleno. Samotní Argentinci zároveň pokračovali ve hře téměř pěšky, aniž by si vytvořili šance na skórování před branami Evropanů. Všechno bylo ze strany obou týmů velmi pragmatické.

Jedním z nebezpečných momentů v bráně Jihoameričanů je Fellainiho hlavička po přihrávce z levého křídla. Míč však minul terč. Gýčový fotbal trval asi 80 minut. Teprve na konci zápasu se Evropané pokusili zdánlivě zaútočit na bránu Jihoameričanů. Ale namísto vytvoření gólové situace u nepřátelské brány Evropané téměř minuli svoji. Messi už ve zkráceném čase šel s belgickým brankářem jeden na jednoho, ale neohrabaně naplnil okamžik a dal belgickému týmu poslední šanci. Při posledním útoku mohli Evropané těžit sami ze sebe, ale nebezpečný kříž Lukaku byl přerušen.

Konečné skóre setkání 1: 0 ve prospěch Argentiny vede Jihoameričany do semifinále pro vítěze dvojice Nizozemsko - Kostarika. Messiho tým opět ukázal nevýrazný výkon, ačkoli výsledku bylo dosaženo. V obou zápasech play-off se Argentincům sotva podařilo vstřelit dva góly, takže fanoušci latinskoameričanů doufají, že tým přidá další, protože je nutné vyhrát mistrovství světa ve fotbale.