1/8 Finále FIFA World Cup 2014: Kolumbie - Uruguay

28. června se v Rio de Janeiru konal druhý zápas 1/8 finále mistrovství světa ve fotbale v Brazílii. Na slavném stadionu Maracanã se národní tým Kolumbie setkal s národním týmem Uruguaye.

1/8 finále FIFA World Cup 2014: Kolumbie - Uruguay

Zápas mezi národními týmy Kolumbie a Uruguaye byl považován za jeden z nejvíce nepředvídatelných mezi prvními osmi play-off mistrovství světa ve fotbale. Není to náhoda, protože oba týmy mají vysoce kvalitní výběr hráčů schopných dosáhnout výsledku. Tato hra byla považována za tvrdohlavou a zábavnou.

Ve skutečnosti se všechno ukázalo trochu jinak. Kolumbijský tým nadále potěšil své fanoušky kvalitním fotbalem, kterému nemohli odolat ani Uruguayané. První polovině hry dominovali Kolumbijci. Bylo jasné, že hráči tohoto týmu byli lepší v manipulaci s míčem, jejich útoky byly o něco lepší a nebezpečnější. Přirozeným výsledkem prvního poločasu byl tedy gól Jamese Rodrigueze ve 28. minutě setkání. Kolumbijský útočník vzal přihrávku koně svého partnera na hruď a druhým dotykem zasáhl mimo pokutové území. Ukázalo se, že rána byla nejen účinná, ale také účinná. Míč spadl přímo pod břevno a odrazil se od brankové tyče. Tento gól Rodrigueze je jedním z nejkrásnějších gólů v šampionátu. Kolumbie vede 1-0.

Před přestávkou Kolumbijci nedovolili Uruguayanům vytvořit si skórující situace, skóre na výsledkové tabuli zůstalo nezměněno - Kolumbie zvítězila 1: 0.

Kolumbijci zahájili druhou polovinu setkání velmi aktivně. Stejně jako v první polovině byla pociťována převaha hráčů tohoto týmu. Výsledkem byl druhý gól Jamese Rodrigueze v 50. minutě. Po nádherném útoku kolumbijských hráčů dostal Rodriguez míč přímo před bránu. Pro útočníka nebylo těžké v zápase vstřelit další gól. Kolumbie se ujala vedení 2: 0. Radost fanoušků tohoto národního týmu neznala mezí, protože kolumbijští hráči zdánlivě lehce porazili svého soupeře.

Poté, co byl vstřelen gól, dala Kolumbie území Uruguayi, ale ten to nedokázal využít. Lze vyčlenit několik nebezpečných střel z průměrné vzdálenosti, stejně jako výjezd na bránu Pereira, ale tyto situace neskončily zachycením kolumbijské brány.

Konečný výsledek setkání je 2: 0 ve prospěch Kolumbijců. Uruguay míří domů a hráči Kolumbie se ve čtvrtfinále postaví Brazílii, přičemž v této dvojici nemají jasného favorita. Pokud Kolumbijci dokážou porazit hostitele šampionátu, nebude to senzace, protože od prvního kola sleduje celý svět úžasnou hru národního týmu Kolumbie.