America's Cup 2016: Recenze Hry Kolumbie - Kostarika

Po vítězstvích v prvních dvou zápasech si Kolumbijci již zajistili cestu do další fáze Copa America 2016. V posledním zápase se národní tým měl setkat s Kostarikou.

America's Cup 2016: recenze hry Kolumbie - Kostarika

Chcete-li pokračovat v boji na turnaji, potřebovali Kostaričané vítězství v zápase s Kolumbií. Navíc bylo žádoucí hodně skórovat, protože v případě porážky Američanů Paraguayany by se gólový rozdíl počítal mezi národními týmy Paraguaye a Kostariky. Tým, který se stal hlavní senzací na mistrovství světa v Brazílii v roce 2014 (Kostarika), udělal ze své strany maximum - zvítězil nad Kolumbií.

Zápas Kolumbie - Kostarika se ukázal jako dosud nejvíce vzrušující na turnaji. Diváci viděli pět vstřelených branek, z nichž první padl již ve druhé minutě. Venegas zpoza pokutového území nádherným kopem poslal míč do horního horního rohu. Kostarický národní tým se ujal vedení 1: 0.

Kolumbijští fotbalisté se rychle vrátili. Již v 6. minutě se skóre na tabuli skóre vyrovnalo. Vyznamenal Frank Fabre. V budoucnu se hra hrála s oboustrannými útoky, ve kterých byli Kostaričané úspěšnější. Jejich útočné akce vedly k vlastnímu gólu. Hrdina 6. minuty Fabra si střílel míč do své vlastní brány. Fotbalisté Kostariky se k radosti svých fanoušků ujali vedení 2: 1 (na stopkách byla 34. minuta).

Ve druhé polovině pokračovaly góly proti oběma soupeřům. Nejprve Kostaričané zvýšili svůj náskok. V 58. minutě Brian Oviedo asistoval Celso Borgesovi, jehož střela do dolního rohu brány byla přesná. Kostaričané se ujali vedení rozdílem dvou branek. Před koncem zápasu se však skóre na výsledkové tabuli znovu změnilo.

Kolumbijský vůdce Juan Cuadrado přihrál asistenční přihrávku Marlosovi Morenovi Duranovi, který vystřelil brankáře zpoza pokutového území. Silně poslaný míč vletěl do blízkého rohu brány. Tento gól byl poslední v zápase.

Konečné skóre 3: 2 ve prospěch kostarického národního týmu jen zkazilo náladu Kolumbijců před play-off. A pro samotné vítěze to nepřineslo očekávaný výsledek: Američané zvítězili v zápase proti Paraguay. Kolumbijský národní tým tedy zaujímá druhé místo ve skupině A, zatímco Kostarika klesá na třetí místo a je vyřazena z turnaje.