America's Cup 2016: Recenze Zápasu Kolumbie - Paraguay

Kolumbijci patří mezi favority mistrovství amerického fotbalu v roce 2016. Ve druhém kole skupinové fáze v Kvartetu A byl proti tomuto týmu jiný jihoamerický tým - Paraguay.

America's Cup 2016: recenze zápasu Kolumbie - Paraguay

Hlavní novinkou pro fanoušky kolumbijského národního týmu před zápasem byla přítomnost kapitána a vedoucího týmu Jamese Rodrigueze v základní sestavě. Právě tento hráč Realu Madrid svými činy nakonec ovlivnil skóre na výsledkové tabuli.

Kolumbijci zahájili setkání aktivněji. Výsledkem bylo, že diváci viděli časný cíl. V 12. minutě zahrál James Rodriguez roh z pravého křídla útoku. Milánský útočník Carlos Bacca zareagoval na přestup a neodolatelně zasáhl pod břevno z hranice prostoru brankáře. Tento míč byl pro kolumbijského útočníka prvním v turnaji.

Ve 30. minutě zápasu zdvojnásobili Kolumbijci svůj náskok. James Rodriguez nyní poslal míč do brány paraguayského národního týmu a přinutil síť, aby se třepotala v nejvzdálenějším rohu brány. Kolumbijský národní tým se sebevědomě ujal vedení 2: 0. Poté se Paraguayané pokusili nějak vylepšit svoji hru v útoku, ale od šancí na skórování v první polovině zápasu lze rozeznat pouze volný kop Daria Lescana. Kolumbijský brankář Ospina v elegantním stylu odrazil míč do břevna.

Ve druhé polovině předvedl kolumbijský brankář zázraky záchrany svého gólu. Ospina udělala jeden z nejkrásnějších mistrovských zákroků v tuto chvíli. V 62. minutě poslal Paulo Da Silva po rohovém kopu míč do horního rohu, ale brankáři, který se natáhl do své plné výšky, se podařilo získat mušli.

Paraguayané neopustili hřiště bez gólu. V 71. minutě poslal Victor Ayala chytrou střelou z dálky míč do první devítky kolumbijské brány. Tento cíl je stále skutečným vrcholem turnaje.

Více týmů se v zápase nedokázalo odlišit, ačkoli Edwin Cardona (Kolumbie) měl skvělý okamžik skórovat - Paraguay byl zachráněn postem.

Konečné vítězství Kolumbie 2: 1 umožňuje tomuto týmu po dvou zápasech nastřílet šest bodů a sebevědomě vést ve skupině A. Paraguayané po dvou setkáních mají v aktivu pouze jeden bod.