Mistrovství Světa Ve Fotbale 2014: Jaký Byl Zápas Belgie - Rusko

Pro ruské fotbalové fanoušky byla hra s Belgičany na mistrovství světa v Brazílii jednou z nejočekávanějších. Na slavném stadionu v Rio de Janeiru se ruskí fotbalisté pokusili dosáhnout vítězství nad impozantním soupeřem, aby mohli pokračovat v boji o postup do fáze play-off.

Mistrovství světa ve fotbale 2014: jaký byl zápas Belgie - Rusko

Na stadionu Maracana odehrálo ruské národní mužstvo svůj druhý zápas na mistrovství světa v Brazílii. Soupeři Rusů byli Belgičané - vůdci Kvarteta N. Hra byla pro oba týmy velmi důležitá. Aby ruský tým dosáhl požadovaného výsledku, potřeboval ukázat vše, čeho je schopen. Rusové potřebovali vítězství. Byla to ona, kdo by zanechal dobrou šanci opustit skupinu. Ruští fanoušci však opět zažili negativní emoce.

Začátek hry byl pro belgický národní tým. Teprve po deseti minutách zápasu se Rusové uklidnili a začali alespoň nějak ovládat míč. Během poločasu však byla dominantní tým, pokud jde o ovládání přístrojů, Belgie. V prvním poločase si Rusové nedokázali vytvořit šance na skórování, ale lze rozlišit několik střel z dálky na střely Belgičanů. Brankář Courtois odrazil míče, ale bohužel pro ruské fanoušky nebyl správný člověk, který by míč dokončil.

Belgičané se pokusili zaútočit pozičně. Před branami ruského národního týmu bylo několik nebezpečných střel a šancí, ale první polovina setkání skončila nulovým skóre.

Po přestávce musel ruský národní tým přidat, ale nestalo se tak. Někdy se zdálo, že ruští hráči prostě nemají dostatečnou třídu. Naproti tomu Belgičané se stále nebezpečněji pokoušeli útočit. V závěrečných 15 minutách jednání tlačila Belgie na Rusko. Ostré útoky následovaly jeden za druhým. Je třeba připustit, že Belgičané byli na fotbalovém hřišti prostě lepší. Zdálo se, že se vaří cíl.

Nejprve po přímém kopu činka zachránila Rusy. Fanoušci obou týmů se chytili za hlavy - někteří z frustrace, jiní z poznání, že tentokrát bylo jejich oblíbenému týmu odpuštěno. Rusko však nepřežilo. V 88. minutě poslal Divok Origi míč do sítě. Obrana Rusů byla jednoduše roztržena v pokutovém území, což vedlo k úderu Origi bez odporu z 9 metrů. Akinfeev byl bezmocný. Belgie vedla 1: 0.

Na konci zápasu Rusové neměli ani sílu, ani čas na zotavení. Závěrečný hvizd rozhodčího opravuje ofenzivní porážku ruského národního týmu se skóre 0: 1. Belgie získává 6 bodů a zůstává ve vedení skupiny N. Rusové stále hrají s Alžírskem. Ochranci Capello mají stále teoretické šance dostat se ze skupiny.