Mistrovství Světa V Ledním Hokeji 2019: Recenze Zápasu Rusko - Rakousko

12. května odehrálo ruské národní hokejové mužstvo svůj druhý zápas ve skupinové fázi mistrovství světa na Slovensku. Sverenci Ilyi Vorobyova byli proti rakouským hokejistům, známým svou neústupností v zápasech s vůdci světového hokeja.

Mistrovství světa v ledním hokeji 2019: recenze zápasu Rusko - Rakousko

V zápase proti rakouskému národnímu týmu byl ruský tým považován za nesporného favorita. Rusové začali tento stav potvrzovat již od prvních minut, rozpoutali se návaly útoků na bránu soupeře. Už na začátku období se mohl vyznamenat Nikita Kucherov, který z výhodné pozice zahrál na střídání hokejky nad břevnem a obránce Nikita Zadorov, který přiletěl ze zámoří, zasáhl svým hodu na tyč. Ale Rakušané byli také schopni trochu ochladit zápal ruských útoků několika nebezpečnými útoky.

Úplně první puk v této periodě byl zaznamenán při hře v nerovnoměrném složení. Ve 13. minutě jednání Rusové opět převrátili většinu. Speciální brigády s takovými hvězdami, jako jsou Evgeny Malkin, Nikita Kucherov, Evgeny Dadonov a další, opět ukázaly svůj okamžik. Dadonov dostal nádherný přenos od Guseva a zasáhl rakouskou bránu z poloviční zóny. Pro útočníka Floridy to byl třetí gól. Podle tohoto ukazatele je Dadonov v současné době nejlepším odstřelovačem národního týmu. Bezprostředně po zmeškaném puku dokázali Rakušané zorganizovat výjezd tři v jednom, ale svého momentu nevyužili. Do konce období se skóre na výsledkové tabuli nezměnilo, a to navzdory více než trojnásobné převaze ruského národního týmu v úderech na cíl.

Rakouský národní tým zahájil druhou třetinu aktivněji, jak naznačují statistiky zásahů do cíle. Rusové dlouho nedokázali zlepšit přesnost svých vhazování a Rakušané znovu a znovu nebezpečně ohrožovali Georgievovu bránu. V první polovině druhé třetiny byli Rakušané blíže ke gólu než Rusové. Ale v 15. minutě stále ovlivňovala dovednost domácích hokejistů. Gusev a Kucherov odehráli vynikající kombinaci, po které nejproduktivnější útočník základní části NHL v letech 2018-2019, útočník Tppa Nikita Kucherov, zaznamenal druhý gól zápasu (a svůj druhý osobní gól na turnaji).

Již v další směně v rámci ruského národního týmu vstoupil útočník CSKA Ivan Telegin poprvé na lední plochu na mistrovství světa 2019. Poté, co strávil na ledě méně než deset sekund, „armádní tým“vpřed z pole předal puk na branku Rakušanů po přestupu našeho kapitána Ilyi Kovalchuka. Výsledková tabulka osvětlovala čísla 3: 0 ve prospěch ruského národního týmu. Před zapískáním na poločas se skóre nezměnilo.

15 sekund po začátku závěrečných dvaceti minut dal Evgeny Dadonov čtvrtý gól proti Rakušanům. Statistiky označily obránce Michail Sergachev a Pittsburgh Penguins útočníka Jevgenije Malkina jako asistenty útočníka.

Konečné skóre na výsledkové tabuli stanovil kapitán Rusů Ilya Kovalchuk, který po přestupu Dmitrije Orlova z patche popáté zasáhl bránu rakouského národního týmu. Tento gól byl pro našeho kapitána první na turnaji a 35. gól na mistrovství světa IIHF.

Stejně jako v zápase prvního kola Rusové poslali svému soupeři pět branek. Je potěšitelné, že ve hře, která je předmětem přezkumu, zůstaly brány obvinění Ilyi Vorobyova nedotčené.

Po dvou kolech na mistrovství světa 2019 mají Rusové stoprocentní body se dvěma vítězstvími ve dvou hrách (šest bodů).