Mistrovství Světa V Ledním Hokeji 2019: Recenze Zápasu Rusko - Norsko

10. května zahájil ruský národní tým svoji cestu na mistrovství světa v ledním hokeji 2019. Prvním soupeřem Rusů ve skupinové fázi byl národní tým Norska. Hra se odehrála v hlavním městě Slovenska, Bratislavě.

Mistrovství světa v ledním hokeji 2019: recenze zápasu Rusko - Norsko

Ruský národní tým podle očekávání aktivně zahájil zápas proti norskému týmu. Rusové útočili častěji, vlastnili puk více v cizí zóně. Jedinou součástí, ve které ruský národní tým na začátku zápasu prohrál, bylo vhazování. Naši hrající útočníci ztratili první čtyři zavedení puku do hry.

Za první nebezpečný okamžik v tomto období lze považovat útok brány Nikity Kucherova, který se z poloviny pásma pokusil propašovat puk do branky, ale gumový kotouč zasáhl rukojeť hokejky norského brankáře. Náš obránce Dinar Khafizullin brzy nebezpečně střílel na bránu, ale puk nepřekročil drahocennou pásku.

Uprostřed období získal ruský národní tým první odstranění. Ilju Kovalčuka, kapitána národního týmu, zastavil nedovolený příjem. Rusům trvalo 11 sekund, než si uvědomili první většinu. Evgeni Malkin dal vynikající přihrávku zpoza branky, poté útočník Florida Panthers Evgeny Dadonov otevřel skóre v zápase. Dalším asistentem prvního gólu ruského národního týmu na mistrovství světa v roce 2019 byl Nikita Kucherov.

Ihned po gólu si Rusové vysloužili odstranění. Norové však nebyli schopni přeměnit většinu, ačkoli u Vasilevského brány byly pozorovány nebezpečné útoky.

V 15. minutě třetiny dokázali Rusové vstřelit druhý gól. Autorem gólu byl Artem Anisimov, který poté, co dostal od Grigorenka přihrávku, dokázal nepohodlnou rukou posunout projektil a z penny zasáhnout horní roh norské brány. První třetina skončila skóre 2: 0 ve prospěch Rusů.

Ruský národní tým zahájil druhé období odstraněním. Evgeni Malkin dostal dvě trestné minuty za zasažení protihráče na hokejce. Norové si většinu neuvědomili.

V 9. minutě druhé třetiny dostal ruský národní tým druhou šanci hrát ve většině. Složení většinové brigády nezklamalo ani tentokrát. Nikita Kucherov v 9. minutě období po přestupu svého spoluhráče z Tampy Michail Sergachev z pravého kruhu vhazování zasáhl bránu Norů.

O minutu později si Rusové znovu získali právo hrát ve většině. Již potřetí zaútočil na brány soupeřů tým pod vedením Malkina, Kucherova a Dadonova. Čtvrtý puk na sebe nenechal dlouho čekat. Malkin a Dadonov zopakovali kombinaci první třetiny, po které dal útočník Floridy svůj druhý gól a čtvrtý gól zápasu.

Do konce období se účet nezměnil. Před poslední přestávkou vedli Rusové 4: 0.

Rusové zahájili závěrečných dvacet minut aktivně. Už po jedné a půl minutě poslal útočník Las Vegas Nikita Gusev po přihrávce Nikity Kucherova pátý puk do brány Norů. Tento gól byl posledním pro ruský národní tým v zápase.

Na konci schůzky byly stráže Ilyi Vorobyova promazané. Andrei Vasilevskij nedokázal zaregistrovat své první čisté konto v turnaji. Norský národní tým dokázal v 17. a 18. minutě hodit do naší brány dva góly. Konečné skóre je 5: 2 ve prospěch ruského národního týmu.

Navzdory dvěma připuštěným cílům Rusové ve třídě překonali norský národní tým. Bylo vidět, že úroveň hráčů NHL je výrazně vyšší než u skandinávských hokejistů.