Jaké Olympijské Ceny Byly Příjemným Překvapením

Výsledky olympijských her v Londýně, které skončily 12. srpna, by měly být pro ruský národní tým považovány za velmi úspěšné. Ruský tým získal celkem 82 medailí, z toho 24 zlatých, 26 stříbrných a 32 bronzových, a sebevědomě obsadil 4. místo. A pokud jde o celkový počet medailí, Rusové byli daleko před hostiteli olympijských her - sportovci Velké Británie, kteří obsadili 3. místo jen kvůli velkému počtu ocenění nejvyšší úrovně.

Jaké olympijské ceny byly příjemným překvapením

Každé ocenění na olympijských hrách je samozřejmě velmi čestné jak pro sportovce, tak pro zemi, kterou zastupuje. Ale i mezi nimi jsou ti, kteří byli příjemně překvapeni, a proto jsou obzvláště cenní. Například hned v prvních dnech olympiády, kdy náš tým jako celek nepodával příliš dobré výsledky, vykázali ruskí mužští džudisté vynikající výsledky. Není přehnané říci, že naši sportovci doslova šokovali odborníky na judo a zejména Japonce, kteří jsou v tomto sportu tradičně velmi silní. Obzvláště příjemným překvapením byly zlaté medaile Arsena Galstyana, Mansura Isaeva a Tagira Khaibulaeva.

Nesporným překvapením bylo zlato Eleny Lashmanovové, která zvítězila v závodech v chůzi na vzdálenost 20 kilometrů. Jak sama olympijská vítězka připustila, o takovém úspěchu ani nesnila. Koneckonců, všichni sportovní komentátoři a odborníci na tento sport věřili, že hlavním uchazečem o první místo byla další ruská žena - Olga Kaniskina. Nicméně v posledním segmentu této nejtěžší vzdálenosti dokázala Lashmanova obejít Kaniskinu a vyhrát zlatou olympijskou medaili.

A samozřejmě nelze opomenout zlato ruské dvojice veslařů-kajakářů Alexander Dyachenko / Yuri Postrigai ve vzdálenosti 200 metrů. Britové, tradičně silní ve veslování, byli v této disciplíně považováni za nesporné favority, zejména proto, že ruští sportovci začali trénovat spolu poměrně nedávno. Zlato však získali Rusové a hostitelé olympijských her se nakonec uspokojili až se třetím místem.

Příjemným překvapením byla také bronzová medaile, kterou obdržela ruská badmintonová dvojice Valeria Sorokina a Nina Vislova, která v zápase o třetí místo porazila zkušené kanadské duo Alex Bruce / Michelle Lee. A přesně stejný dojem udělala bronzová medaile běžkyně Ekateriny Poistogové, která ve vzdálenosti 800 metrů obsadila třetí místo. Když mluvila o tomto závodě, sportovec neskrýval, že to pro ni bylo velmi obtížné. "Ale dokázala jsem dosáhnout na bronz, v cílové čáře jsem získala doslova několik setin sekundy," usmála se Ekaterina.