Jak Se Naučit SAMBO

Obsah:

„SAMozashita without Arms“je domácí zápasnický systém, který se skládá z řady bolestivých technik a umožňuje úspěšně odolat útoku silnějšího nebo dokonce ozbrojeného nepřítele. Sambo se skládá ze dvou divizí: sportovní - wrestlingové sambo - a bojové, které zahrnují techniky sebeobrany a speciální techniky.

Jak se naučit SAMBO

Instrukce

Krok 1

V každém případě je lepší se přihlásit do profesionální sekce, kde bude pro vás vyvinuta speciální metoda. Pokud však již nějaké dovednosti máte, můžete je zdokonalit sami pomocí podrobných pokynů stažených například na internetu.

Krok 2

Učení sebeobrany má i další cíle, například snížení počtu nehod. Doporučené techniky sebeobrany jsou ale v každém případě navrženy pouze k potlačení tyrana, kterému čelíte.

Určité minimum technik sebeobrany, které je třeba se naučit:

uvolnění z rukojetí; bránit se před stávkami neozbrojené osoby; chránit se před údery nožem nebo holí; bránit se před střelnými zbraněmi zblízka.

Krok 3

Vždy pamatujte, že se učíte bránit, ne útočit. Pokud neexistují skutečnosti o útoku, pak je nemožné použít naučené techniky.

Krok 4

Abyste si osvojili techniky sebeobrany, vyberte si partnera pro sebe nebo uspořádejte celou skupinu (4 - 6 osob). Určete přesný čas hodin, vzhledem k tomu, že jedna lekce je 40 - 50 minut. Cvičte 2 až 3krát týdně. Na začátku každé lekce je nutná obecná rozcvička (8 - 10 minut), po které se rozdělí do dvojic. Musíte pracovat komplexně: v každé dvojici „útočník“provede podmíněný útok několikrát za sebou. „Obránce“zdokonaluje naučenou techniku sebeobrany. Poté přepněte role. Opakujte to, dokud není technika zajištěna a zdokonalena.

Krok 5

Naučte se techniky bez odporu. Pohyby by měly být plynulé, bez trhnutí a na začátku studie by měly být schematicky rozebrány. Při prvních bolestivých pocitech byste měli dát podmíněný signál a soupeř by měl uvolnit stisk. Nezapomeňte pravidelně cvičit.