Evropská Liga 2015–2016: Recenze Zápasu Fenerbahce - Lokomotiv

16. února odstartovala Evropská liga UEFA 1/16. Pro ruské fotbalové fanoušky byla obzvláště zajímavá první konfrontace play-off. Hlavní město „Lokomotiv“odjelo do Istanbulu, aby se postavilo „Fenerbahce“.

Evropská liga 2015–2016: recenze zápasu Fenerbahce - Lokomotiv

Navzdory očekávání některých fotbalových odborníků začal zápas mezi Fenerbahce a Lokomotiv klidným tempem. Turečtí fotbalisté nevyvíjeli přes hřiště tlak, jak tomu obvykle u hostitelů je. Prvních patnáct minut schůzky se pamatovalo na jedinou šanci na skórování. Útočník "Fenerbahce" Robin Van Persie se sklopným úhlem boku nedokázal převézt míč do branky. Následně Turci pokračovali v používání bočních kanálů, z nichž jeden byl stále korunován brankou.

V 18. minutě zápasu reagoval záložník Fenerbahce Souza na baldachýn v prostoru brankáře. Hráč istanbulského klubu hlavou poslal míč na bránu „Loko“. Guilherme neměl šanci odrazit úder, ale brankář Lokomotivu nehrál při východu v okamžiku samotného podání, což předurčilo otevření skóre ve hře.

Po vstřelení branky se hra uklidnila. Fotbalisté Lokomotivu nebyli schopni do přestávky výrazně přidat do útoku, což naznačovalo slabou připravenost klubu pokračovat v sezóně. Turečtí fotbalisté také nevytvářeli gólové situace u bran Moskvanů, ačkoli měli jasnou územní výhodu.

Ve druhém poločase nedošlo ve hře Lokomotivu ke kvalitativnímu zlepšení a hráči Fenerbahce nadále zdůrazňovali ohrožení soupeřovy brány koňským krmením do pokutového území. Územně turečtí hráči překonali soupeře. Ve všech liniích vypadal „Fenerbahce“silněji než ruští hráči.

Logickým vyústěním druhého poločasu byl druhý gól proti Guilherme, který zaznamenal stejný Souza. Brazilec po otočném přihrávce udělal další double z úderu brankářova limitu. Výsledková tabulka svítí zklamáním 2: 0 ne ve prospěch hostitelů. Souza vstřelil druhý gól v 72. minutě.

Po zmeškaném míči vypadala Loko v útoku skrovně a otupěle. Domácí mohli skórovat. Zvláště alarmující to bylo již v kompenzovaném čase. Brankář Guilherme a břevno však hrají pro hosty.

Konečné skóre zápasu 2: 0 ve prospěch „Fenerbahce“odráželo skutečnou výhodu hostitelů. Nyní budou mít svěřenci Igora Čerevčenka za týden odvetu v Moskvě.