America's Cup 2016: Recenze Zápasu Argentina - Panama

V zápase prvního kola skupinové fáze kvarteta D národní tým Argentiny bez potíží porazil Chile. Druhým soupeřem modrobílých na turnaji byl méně ambiciózní tým - tým Panamy.

America's Cup 2016: recenze zápasu Argentina - Panama

Argentinský národní tým je považován za hlavního favorita výročí Amerického poháru ve fotbale. V tomto ohledu neměla být hra s národním týmem v Panamě pro Argentince příliš obtížná. Na hřišti nebyl žádný pocit. Argentinský národní tým měl celkovou výhodu a získal velké a sebevědomé vítězství.

V základní sestavě Argentinců nebyl opět žádný kapitán. Lionel Messi ještě není po zranění připraven hrát za národní tým. Ale i bez Messiho dali Argentinci časný gól. V 7. minutě dobře visel Angel Di Maria z přímého volného kopu v prostoru brankářova pole, kde Nicolas Otamendi hlavou poslal míč do sítě. Argentina se ujala vedení 1: 0.

55 tisíc diváků čekalo na druhý gól Argentinců déle než hodinu, i když už v první polovině mohl Gonzalo Higuain zvýšit výhodu favoritů. V 61. minutě došlo k dlouho očekávanému vstupu Lionela Messiho do pole a o sedm minut později argentinský kapitán vstřelil svůj první gól v turnaji přesnou střelou mimo šestnáctku.

Lionel skóroval ještě dvakrát. Nejprve v 78. minutě zasáhl vůdce argentinských útoků z přímého volného kopu mezi první devítku a poté tři minuty před koncem setkání zaznamenal hattrick.

Konečné skóre na výsledkové tabuli stanovil další hvězdný útočník argentinského národního týmu Sergio Aguero. Útočník poslal míč do brány hlavou v 90. minutě po slevě Marcose Roja.

Konečné skóre zápasu 5: 0 ve prospěch argentinského národního týmu zaručilo vítězům přístup do fáze play-off. Po dvou zápasech na turnaji mají Argentinci dvě vítězství. Panamě zbývají pouze tři body.