America's Cup 2016: Recenze Zápasu Argentina - Chile

V prvním kole skupinové fáze Kvarteta D na Americkém poháru 2016 se sešli finalisté turnaje. Zápas Argentina - Chile byl možná nejočekávanějším ve skupinové fázi šampionátu.

America's Cup 2016: recenze zápasu Argentina - Chile

Argentinský národní tým před začátkem setkání byl oslaben absencí svého kapitána a vůdce Lionela Messiho. Na základně nevystoupil ani další hvězdný modro-bílý Sergio Aguero. Absence útočníků se však pro dvojnásobné triumfy světového šampionátu nestala velkým problémem.

Už ve druhé minutě, po zasažení hlavy, mohl Niko Gaitan zasáhnout bránu chilských. Claudio Bravo byl zachráněn horní brankovou tyč. Po této epizodě do 30. minuty ve hře nebyly žádné šance na skórování, i když se týmy pokoušely rychle projít středem hřiště a zaútočit na bránu toho druhého. Po půl hodině chilský útočník Alexis Sanchez promarnil svou šanci na skórování. Jeho střela z pokutového území odráží Sergio Romero. V 34. minutě poslal stejný Sanchez z přímého kopu míč do horního rohu, ale argentinský brankář si s úderem opět poradil.

Konec prvního poločasu zůstal Argentincům, ale skóre na tabuli se nezměnilo - útoky trojice Di Maria, Higuain a Gaitan byly příliš chaotické a nedokončené.

Druhou polovinu setkání zahájili Chile aktivně za pomoci několika nebezpečných standardů. Skóre však otevřel Angel Di Maria v 51. minutě. Po chybě chilského záložníka Arangesho ve středu pole Banega zachytil míč a dal dobrou přihrávku hráči PSG. Di Maria zasáhl roh brány Bravo.

V 59. minutě zdvojnásobil argentinské vedení sám Banega. Claudio Bravo znovu minul ránu do blízkého rohu, ale dráha letu míče v této epizodě byla ovlivněna odskokem z trnů Mauricio Isla.

Gonzalo Higuain měl také skvělý okamžik. V 67. minutě nedokázal útočník Napoli zblízka poslat míč přesně do vzdáleného rohu - brankář pomohl.

Na konci zastavovací doby mohli Číňané stále hrát jednu branku. Fuenzalida několik sekund před koncem setkání hlavou poslal míč do brány.

Konečné skóre zápasu 2: 1 ve prospěch argentinského národního týmu ponechává vítězům výhodnější šance na postup ze skupiny D do fáze čtvrtfinále z prvního místa.