Mistrovství Světa Ve Fotbale 2014: Jaký Byl Zápas Anglie - Itálie

Brazilský světový šampionát postupně naberá na obrátkách. Ve skupině D se konalo 14. června jedno z nejočekávanějších setkání úvodní fáze - Anglie hrála proti Itálii. V brazilském městě Manus na stadionu Amazonia mohli diváci sledovat bitvu fotbalových titánů.

anglia_italia

První polovina začala pomalu. Možná to bylo kvůli nesnesitelnému horku, které vládlo v Manuovi. Italové ještě trochu kontrolovali míč a Britové dlouhými střelami kontrolovali italského brankáře Sirigu.

Andrea Pirlo byl sólistou ve středu hřiště. Stačilo, aby se tento muž ani nedotkl míče, aby udělal první gól. V 35. minutě po rohu mistr Pirlo minul míč tak chytře, že si Britové hned neuvědomili, jak kolo skončilo v brance po nejpřesnější střele Marchisia mimo pokutové území. 1: 0 Itálie se ujala vedení.

Na krátkou dobu oslavili fanoušci čtyřnásobných vítězů Světového poháru svůj úspěch. Již v 37. minutě předkové fotbalu provedli důmyslný rychlý útok. Stačí pár přihrávek a Sturridge střílí Sirigu - skóre je 1: 1. Hra postupně začala nabírat na síle. Dovednost hráčů obou týmů demonstrovala obecnou úroveň gigantů světového fotbalu.

Na konci poločasu Italové promarnili dobrou šanci zasáhnout bránu Britů. „Supermario“lstivě hodil Harta, ale obránce odpálil míč ze sítě. Poté, co zahrál roh, Kandreva zasáhl brankovou tyč Britů. První poločas skončil takovým útokem.

Druhá polovina schůzky začala útoky Britů. V 50. minutě však útočné impulsy zakladatelů fotbalu ochladil Mario Balotelli. Kandreva si poradil s anglickým obráncem a podal úžasné podání na vzdálenou tyč, kde Balotelli hlavou poslal míč do brány. 2: 1 vzali Italové.

Druhá polovina poloviny byla věnována útokům anglického národního týmu. Hráči Squadry Azura na útok ani nepomysleli. Italové vydrželi a udělali to takovým způsobem, jaký snad nikdo jiný na světě nedokáže. Sirigu několikrát zachránil Itálii po nebezpečných úderech, ale o brankách čtyřnásobných mistrů světa nebylo třeba hovořit o supergólových okamžicích.

Ve zkráceném čase Andrea Pirlo téměř zvyšuje skóre, ale jeho skvělý přímý volný kop míří do břevna.

Píšťalka rozhodčího zaznamenala nejtěžší vítězství italského národního týmu 2: 1 nad impozantním soupeřem. Britové nyní budou muset ve druhém kole porazit Uruguay, což se samo o sobě jeví jako nejtěžší úkol. Squadra azura je srovnávána na body s Kostarikou a stoupá na vrchol skupiny smrti mistrovství světa.