Mistrovství Světa Ve Fotbale 2014: Jaký Byl Zápas Írán - Nigérie

16. června se uskutečnilo druhé utkání prvního kola v Kvartetu F mezi národními týmy Íránu a Nigérie. Hra se odehrála ve městě Curitiba na stadionu „Arena Baixada“. Málokdo od tohoto setkání očekával šumivý fotbal. Nakonec se to stalo, fanoušci arény se 43 000 sedadly se nudili.

Írán - Nigérie_

Jakákoli série končí. Mistrovství světa v Brazílii si již zvyklo fanoušky na jasný útočný fotbal s množstvím nebezpečných okamžiků a vstřelených gólů. Tuto sérii přerušili Íránci a Nigerijci. Rovněž je třeba říci, že před tímto zápasem nutně všechna setkání skončila vítězstvím jednoho z týmů. V aréně v Curitibě byla zaznamenána první remíza a bezgólová.

Byl to dosud nejnudnější zápas světového poháru v Brazílii. V první polovině měli míč více africkí fotbalisté. Pokusili se zaútočit, ale v přední linii dělali málo. Íránci zachovali kompaktní obranu a nedovolili vytvořit u jejich bran jediný okamžik. Samotní Íránci zároveň útočili velmi zřídka. Od prvního poločasu si lze vybavit pouze jednu ránu, kterou íránský hráč zasadil hlavou po rohu z pravého křídla. Nigérii zachránil brankář. Už nebyly žádné okamžiky.

Druhá polovina byla stejně nudná jako ta první. Nigérie se pokusila zaútočit, držet míč, vlastní území. To však nepřineslo ovoce v podobě vstřeleného gólu. A nebyly žádné šance na skórování. Íránci také svým fanouškům nedělali radost. Celých 90 minut schůzky skóre utrhlo nudné nuly a hra skončila takhle - 0 - 0.

Zápas Írán - Nigérie je na turnaji stále nejzajímavější. Kvalita fotbalu ve hře byla špatná. A národní týmy Argentiny a Bosny, hrající ve stejné skupině, lze povzbudit. Úroveň první hry Jihoameričanů a Evropanů významně překročila sledované setkání.