1/8 Finále Mistrovství Světa Ve Fotbale 2014: Francie - Nigérie

30. června se v hlavním městě Brazílie konal pátý zápas 1/8 finále světového poháru FIFA. Na počest Garrinchiho se na stadionu setkaly národní týmy Francie a Nigérie.

1/8 finále mistrovství světa ve fotbale 2014: Francie - Nigérie

V dvojici týmů z Francie a Nigérie vypadali Evropané jako favoriti. První polovina zápasu se však konala s mírnou výhodou Afričanů. Byli to Nigérijci, kdo se pokusil zahrát první číslo. Je ale třeba připustit, že Afričané neuspěli v útočných akcích. Francouzi vypadali zručněji, měli lepší kontrolu nad míčem. Právě okamžik Evropanů lze tedy odlišit od celé první poloviny. Paul Pogba rozptýlil rychlý útok svého týmu a dokončil ho sám. Mladý Francouz vystřelil zpoza pokutového území, ale africký brankář míč odrazil.

První poločas se obecně nevyznačoval ostrou útočnou hrou, dá se říci, že neutrální fanoušci se nudili.

Ve druhé polovině setkání se poprvé dostal míč k brance Evropanů, ale gól nebyl udělen kvůli postavení mimo hru. V první polovině poločasu se Nigerijci snažili mít více míče, ale opět to nepřineslo výsledky. Stále nebyly žádné nebezpečné okamžiky.

Pouze v posledních 15 minutách druhé poloviny se to dotklo obecné třídy Evropanů. Nejprve Benzema, který vyskočil jeden na jednoho s brankářem Nigérie, nedokázal uvolnit okamžik, poté břevno zachránilo Nigerijce po stávce na dálku Kabajovi. Benzema měl stále dobrý okamžik - francouzský útočník nebezpečně mířil pod břevno, ale brankář Enyama opět pomáhá. Výsledkem bylo, že Francouzi stále skórovali.

Po rohu udělal nigerijský brankář chybu. Při východu hodil míč dlaní na hlavu Pogbu, který rychle poslal projektil do prázdné sítě. V 79. minutě Francie vedla 1: 0.

Poté, co uznali gól, Nigerijci již nenalezli sílu k návratu. Afričané nebyli schopni hru přenést ani před brány Evropanů. Francie proto ukončila zápas na polovině pole Nigérie.

Konečně šance Nigerijců na postup do čtvrtfinále zmizela v 90. minutě. Po lumbago z pravého křídla si kapitán Nigerijců Yobo rozřezal míč do své vlastní brány.

Konečné skóre zápasu je 2: 0 ve prospěch Francie. Evropané se nyní těší na vítěze dvojice Německo - Alžírsko, zatímco nigerijští hráči míří domů.