America's Cup 2016: Recenze Hry Ekvádor - Haiti

Haiti národní tým byl na Copa America 2016 jasným smolařem. Poté, co Haiťané prohráli oba první zápasy ve skupině B, se ve svém posledním setkání postavili hráčům Ekvádoru, pro něž vítězství mohlo formovat odchod do fáze play-off.

America's Cup 2016: recenze hry Ekvádor - Haiti

Hráči ekvádorského národního týmu zahájili hru aktivněji. Již v prvních deseti minutách setkání vytvořili Ekvádorčané několik nebezpečných okamžiků u bran národního týmu na Haiti. A už v 11. minutě byl první míč v síti. Christian Noboa udělal přesnou přihrávku Ennerovi Valencii, který zasáhl bránu Haiťanů zpoza pokutového území a otevřel skóre zápasu. Ekvádorský národní tým se ujal vedení 1: 0.

Ve 20. minutě působil jako asistent Enner Valencia. Po svém baldachýnu do pokutového území snadno dopravil míč do prázdné branky Haimen Iovi. Ekvádorský národní tým rychle formoval svoji výhodu na dva góly.

Skóre se nezměnilo až do konce prvního poločasu. Stojí však za zmínku, že ve 28. minutě mohl národní tým na Haiti reprezentovaný Jerome zahrát jeden gól. Břevno zasáhlo jeho ránu.

Ve druhé polovině Ekvádorčané zvýšili svoji bodovací výhodu. Christian Noboa, dobře známý ruským fanouškům, v 57. minutě přivedl skóre na zdrcující - 3: 0 ve prospěch Ekvádoru.

V 78. minutě Enner Valencia poskytl druhou asistenci zápasu. Tentokrát pomáhal svému bratrovi Antoniovi. Skóre 4: 0 bylo konečným skóre pro setkání mezi Ekvádorem a Haiti.

Vítězství Ekvádorčanů vyneslo tento tým na druhé místo ve skupině B. Současně brazilský národní tým, který ve druhém zápase stejné skupiny podlehl Peruáncům, se do play-off vůbec nedostal.

Ve čtvrtfinále se ekvádorský národní tým setká s hostiteli turnaje - americkým týmem a Haiťané turnaj opustí po třech porážkách.