America's Cup 2016: Recenze Hry Mexiko - Jamajka

Mexický národní tým vyhrál drtivé vítězství nad Uruguayany v zápase prvního kola skupinové fáze kvarteta C. Druhými soupeři Mexičanů na turnaji byli fotbalisté z Jamajky.

America's Cup 2016: recenze hry Mexiko - Jamajka

Před začátkem setkání byl mexický národní tým zaslouženě považován za favorita konfrontace s týmem na Jamajce. Tým, známý mnoha podle písně skupiny Chaif, však měl první šanci na skórování. Clayton Donaldson v 7. minutě z výhodné pozice zasáhl velmi blízko rohu brány Mexičanů. Po neúspěšném provedení okamžiku jamajští hráči minuli svůj cíl. Po podání Ježíše Manuela Corony mu zasáhl útočník německého „Bayeru“a mexického národního týmu Chicharito. V 17. minutě výsledková tabule osvětlila čísla 1: 0 ve prospěch mexického národního týmu.

Ve druhé polovině prvního poločasu mohla Jamajka vyrovnat skóre. Nejprve Gareth McClairy v 37. minutě od brankářova pole nedokázal překonat brankáře Ochoa a poté Michael Hector pět minut před koncem poločasu zasáhl z výhodného bodu přímo do středu mexické brány - brankář opět zablokoval dráhu střely za čárou.

Na začátku druhého pololetí Mexičané téměř zvýšili svoji výhodu. Chicharito zpoza pokutového území se nemohl dostat do rohu.

Mexičané byli stále schopni zdvojnásobit svou výhodu. Několik minut po vstupu na hřiště skóroval Oribe Penalta, který nahradil Chicharita, 2: 0 ve prospěch Mexika. Do konce setkání se čísla na výsledkové tabuli nezměnila, ačkoli jamajští hráči měli šanci vytisknout gól Guilherme Ochoa.

Vítězství v zápase umožnilo Mexičanům kvalifikovat se do play-off Copa America v roce 2016. O konečném umístění ve skupině bude rozhodnuto v konfrontaci s venezuelským národním týmem. Jamajští fotbalisté na začátku turnaje oba zápasy prohráli a ztratili šance na další boj v play-off.