Copa America 2016: Recenze Zápasu USA - Kolumbie

V noci 4. června 2016 zahájil v USA jubilejní turnaj Copa America, který byl věnován stému výročí fotbalových federací Jižní Ameriky a stému výročí latinskoamerických národních týmů. Prestižní soutěže se účastní národní jihoamerické týmy i týmy ze Střední a Severní Ameriky. Zahajovací zápas se konal v San Francisku. Soutěžily týmy USA a Kolumbie.

Copa America 2016: recenze zápasu USA - Kolumbie

Úvodní zápas Copa America v roce 2016 odstartoval intenzivním tempem. Týmy z prvních minut se snažily aktivně vytvářet šance na skórování, ale v prvních pěti minutách nedošlo k žádným nebezpečným situacím ani u brány Američanů, ani v pokutovém území kolumbijského národního týmu. Hru vyhodil do vzduchu gól v 8. minutě. Kolumbijský národní tým získal právo na roh z pravého křídla. Brilantní podání Edwina Cardony v pokutovém území našlo svého adresáta. Obránce AC Milán a Kolumbie Cristian Zapata poslal míč do brány jediným dotykem. Kolumbie se ujala vedení 1: 0.

Po zmeškané brance se Američané snažili hledat štěstí u bran jiných lidí, ale útokům amerického národního týmu jasně chyběla ostrost útoků. V celém prvním poločasu lze rozlišit pouze kop Clint Dempsey z prostoru mimo pokutové území za 36 minut. Míč letěl poblíž brankové tyče kolumbijského národního týmu.

Na konci poločasu se Kolumbijci dokázali znovu odlišit. Nejprve jihoameričtí fotbalisté sestřelili útočný popud amerického týmu a poté měli nárok na trest. V 41. minutě si nenechal ujít kapitán Kolumbie James Rodriguez. V přestávce šli týmy s dvougólovou výhodou kolumbijského národního týmu.

Americký národní tým nebyl schopen zahájit druhý poločas aktivně. Prvních patnáct minut Kolumbijci iniciativu s jistotou vlastnili. Teprve v 59. minutě se Američané dostali doprava do první zatáčky, po níž hrozilo nebezpečí před branami Ospiny. Clint Dempsey si narazil hlavu, ale brankář spolu s kolumbijským defenzivním hráčem dokázali zastavit míč na čáře. V 64. minutě stejný Dempsey nebezpečně vystřelil z přímého volného kopu, ale první počet Kolumbijců úder odvrátil.

V posledních patnácti minutách nebyly schůzky korunovány cíli. Největší šanci na skórování měli kolumbijští reprezentanti. V 77. minutě šel Carlos Bacca s americkým brankářem jeden na jednoho, ale kolumbijská stávka zasáhla břevno.

Konečné skóre ze setkání 2: 0 ve prospěch kolumbijské národní reprezentace umožnilo Jihoameričanům získat první tři body v turnaji a dočasně vést pořadí skupiny A.