America's Cup 2016: Recenze Zápasu USA - Kostarika

Poté, co byl v prvním kole hostitelů Copa America v roce 2016 poražen Kolumbijci, musel národní tým USA v zápase proti Kostarice bodovat. Druhé kolo pro Američany bylo v tuto chvíli rozhodujícím zápasem na turnaji.

America's Cup 2016: recenze zápasu USA - Kostarika

Americký národní tým potřeboval vítězství proti Kostarice, aby mohl pokračovat v boji o postup do play-off. Kostaričané zase potřebovali doplnit své body. Hra se proto měla ukázat tvrdohlavá, ale ve skutečnosti se to nestalo.

Američané rychle otevřeli účet. Kostaričan Christian Gamboa již v 8. minutě fauloval ve své vlastní šestnáctce, což vedlo k okamžitému trestu. Vedoucí týmu USA Clint Dempsey, který byl prominentní v prvním zápase s Kolumbií, si nenechal ujít ani bod. Američané se ujali vedení 1: 0.

Ještě před koncem prvního poločasu dokázali američtí fotbalisté své soupeře ještě dvakrát rozladit a do 42. minuty tak skóre zničili. Nejprve, když byla 37. minuta na výsledkové tabuli, Jermaine Jones střelou na jeden dotek zpoza pokutového území vyrazil míč do rohu, a Bobby Wood, tři minuty před koncem prvního poločasu přihrávkou Clint Dempsey, skóroval 3: 0 ve prospěch týmu USA …

Ve druhém poločase hráči Kostariky zvýšili aktivitu, ale nedokázali skórovat. Brian Ruiz měl v 62. minutě vynikající příležitost, ale útočníkovi chybělo několik centimetrů - míč zasáhl tyč.

Na konci zápasu (82 minut) udělal kostarický obránce hrubou chybu ve své vlastní šestnáctce a Graham Zusi stanovil konečný výsledek setkání a hodil míč do prázdné branky.

Závěrečný hvizd zachytil týmy se skóre 4: 0 ve prospěch národního týmu USA. Po druhém kole tak mají hostitelé šampionátu nastřílené tři body a hráči Kostariky zůstávají s jediným bodovaným bodem a ve skupině A spadají na čtvrté místo.