Copa America 2016: Recenze Zápasu USA - Paraguay

Hostitelé Copa America 2016 přistoupili k finálovému zápasu ve skupině A se třemi body po dvou konfrontacích. V závěrečném kole museli Američané hrát s paraguayskými fotbalisty.

obraz
obraz

Američtí fotbalisté potřebovali vyhrát finálový zápas. Tři body by zaručily Američanům přístup do fáze play-off turnaje, zatímco remíza by mohla ponechat jen teoretické šance na pokračování boje o americký pohár. Paraguayanům, kteří v zápase prvního kola vydělali jen bod, stačilo vítězství a příznivý výsledek v konfrontaci mezi Kolumbií a Kostarikou.

Zápas se pro fanoušky nestal velkolepým. Paraguayané měli během míče větší držení míče, častěji útočili na soupeřovu bránu (jihoamerický tým měl v úderech značnou výhodu). Paraguayané však z výhody nevyvodili nic významného. Naopak, v první polovině prvního poločasu měli hráči USA několik teoretických šancí na gól. Ještě před vypršením půlhodiny hry byly v blízkosti pokutového území Paraguay přiděleny dva nebezpečné trestné hody. Úderům amerických fotbalistů chyběla přesnost.

V 27. minutě bylo skóre na schůzce stále otevřené. Gaisy Zardes (USA) přihrál do paraguayského pokutového území, čímž prořízl všechny obranné pevnůstky jihoamerické obrany. Z pokutového kopu byl přesný Clint Dempsey. Národní tým hostitelů turnaje se ujal vedení 1: 0. První poločas skončil tímto skóre.

Ve druhém segmentu zápasu se Paraguayané pokusili eliminovat nevyřízené položky. Ve 48. minutě měli Američané početní převahu. Deandre Yedlin byl vyloučen za druhou žlutou kartu. Výhoda jednoho hráče nepomohla Jihoameričanům vyrovnat skóre. Několik minut před koncem zápasu skórovali Paraguayané, ale branka byla zrušena kvůli ofsajdovému postavení.

Do závěrečného hvizdu se skóre nezměnilo. Američané vyhráli obtížné pracovní vítězství, které umožnilo hostitelům se šesti body obsadit první místo ve skupině A. Národní tým Paraguay opouští turnaj.