Mistrovství Světa V Ledním Hokeji 2019: Recenze Zápasu Rusko - Česká Republika

13. května 2019 se na mistrovství světa v ledním hokeji na Slovensku poprvé setkala ruská reprezentace se soupeřem z top 6. Ve třetím kole skupinové fáze museli Rusové bojovat s českým národním týmem, který vyhrál první dva zápasy na turnaji a porazil týmy Švédska a Norska.

Mistrovství světa v ledním hokeji 2019: recenze zápasu Rusko - Česká republika

Zápas Rusko - Česká republika na mistrovství světa v ledním hokeji 2019 byl jedním z nejzajímavějších ve skupinové fázi v bratislavské skupině. Zverenci Miloše Rihy mají dobrou soupisku, ve které polovina hráčů pochází z National Hockey League. Nikdo proto neočekával, že ruské hvězdy budou mít snadný zápas s českými hvězdami.

Oba týmy začaly hrát opatrně a minimalizovaly chyby v obranné linii. Diváci od prvních minut neviděli návaly útoků na bránu soupeřů. Na kluzišti byla velká pozornost věnována silovému zápasu s celkově rovnocennou hrou. Statistiky střel na cíl naznačují, že neexistuje výhoda jednoho týmu nad druhým.

Ve 14. minutě diváci stále viděli první gól. Opuštěný puk uspořádali ruští hráči, kteří strávili sezónu v KHL. Obránce SKA Dinar Khafizullin z levé strany nádherně přihrál na prázdný led, odkud útočník CSKA Moskva Sergey Andronov neodolatelně vrhl na bránu. Skóre svítilo skóre 1: 0, což bylo pro Rusy příjemné. Dalším pomocníkem Andronovova puku byl Ivan Telegin.

Krátce po vstřelení branky si Rusové připsali penaltu. Evgeni Malkin dostal dvouminutový trest, ale Češi nedokázali danou výhodu využít. Zdálo se, že hlavním úkolem ruského týmu bylo udržet přijatelné skóre před přestávkou. Za tímto účelem se obvinění Ilyi Vorobyova vyrovnali. Andrei Vasilevskij udržel svůj cíl neporušený během prvních dvaceti minut.

Česká reprezentace zahájila druhou třetinu aktivně, ale ruská reprezentace udržovala svůj cíl „na suchu“. První nebezpečný okamžik navíc vytvořili Rusové. Nikita Kucherov téměř překonal českého brankáře a puk připustil pod štít brankáře, ale obránce nedovolil střele přejít přes pásku.

Čtyři minuty po začátku druhé třetiny dostali Rusové příležitost hrát ve většině. Tentokrát nebylo možné zahrát bodovací útok. O několik minut později Gusev přivedl Kucherov tváří v tvář brankáři, ale strážce české branky nedovolil nejlepšímu střelci minulé sezóny NHL zasáhnout bránu. Gól se stal později - sám Nikita Kucherov působil jako asistent kamaráda z dětství, po kterém dal útočník Las Vegas Gusev druhý gól v zápase.

Na konci období vytvořili Češi několik nebezpečných momentů, mezi nimiž byl i jeden proti jednomu s Vasilevským. Brankář ruského národního týmu však nedovolil vyniknout žádnému z významných útočníků České republiky. Na konci čtyřiceti minut zápasu zvítězil ruský národní tým 2: 0.

Na začátku třetí třetiny ruský tým získal menšinu. Ivan Telegin dostal zbytečné odstranění. Ruský národní tým vydržel dvě minuty v nerovném složení. Ve hře pět na pět pokračovali Češi v naší zóně. Když byl brankář Andrey Vasilevskij bezmocný, břevno a tyč zachránily Rusy.

Za nejnebezpečnější okamžik pro Rusy v tomto období lze považovat střelu Ilju Kovalčuka, který otřásl českou brankovou tyč.

V posledních minutách setkání vyměnili Češi brankáře za hráče v poli, aby mohli hrát dvougólový rozdíl. Místo toho přišel třetí gól do jejich již prázdné branky. V poslední minutě setkání zasáhl efektivní střela ze své zóny obránce Toronta Nikita Zaitsev. Konečné skóre v zápase je 3: 0 ve prospěch ruského národního týmu. Tento výsledek umožňuje odchovancům Ilyi Vorobyova získat devět bodů z devíti možných v návaznosti na výsledky prvních tří her na mistrovství světa.