Jaké Byly Letní Paralympijské Hry

Večer 9. září skončily XIV. Letní paralympijské hry 2012 v Londýně slavnostním ceremoniálem. Od 29. srpna soutěžili o titul nejlepších sportovci se zdravotním postižením ze 164 zemí.

Jaké byly letní paralympijské hry

Další paralympijské hry skončily a mezinárodní odborníci je již označují za nejambicióznější soutěže v celé dlouhé historii paralympijského hnutí. Není to náhoda, protože 4294 sportovců bojovalo o vítězství v soutěžích, které se konaly v hlavním městě Anglie. Medaile byly uděleny v 503 různých sportech. A tato skutečnost hovoří o nepochybném pokroku tohoto druhu soutěže pro osoby se zdravotním postižením.

Výsledky jakékoli soutěže se přesto neposuzují podle jejich masového charakteru, ale podle počtu medailí získaných v některých zemích. Každý nazývá sportovce z Číny absolutními hrdiny XIV. Letních paralympijských her. Získali 95 zlatých medailí, což je jen o málo méně než nejvyšší ocenění na impozantní hranici 100. Je to nesporné vítězství, protože i Rusové mají nakonec téměř třikrát méně zlata. A stejně jako u ostatních účastníků her by neměli být Číňané srovnáváni.

Sportovní komunita vážně zvažuje, že na příští paralympiádě, která se bude konat v Riu de Janeiro, mohou čínští sportovci dobře předčit americký tým. Jak víte, v roce 1984 získala 137 ocenění na nejvyšší úrovni pro svou zemi.

Pokud jde o Rusy, v napjatém a tvrdohlavém boji dostalo 182 členů týmu 102 medailí. Z toho 36 zlatých ocenění, 38 stříbrných a 28 bronzových medailí. A v týmové akci obsadili ruské paralympionici čestné druhé místo. Jedná se o vynikající výsledky, protože v celé historii her náš tým nikdy neuspěl tak úspěšně. Nejlepší výsledek před tím - 21 „zlatých“v roce 1988, 63 ocenění v roce 2008 a osmé v tabulce v roce 1992.

Ale hostitelé letních paralympijských her XIV, Britové, se přesunuli dolů z druhé řady tabulky medailí do třetí. Pro ně, na rozdíl od ruských paralympioniků, sportovci hlavního olympijského týmu předváděli sebejistěji. Ale paralympionici ztratili výhodu získanou v minulosti v plavání a jízdě na kole.

Na čtvrtém místě je ukrajinský tým, stejně jako v předchozích hrách. Pátý zůstal pro Australany, američtí sportovci klesli na šestý. Jako vždy po příští olympiádě má někdo důvod se zlepšovat a někdo se bude snažit udržet si vybojované pozice.

Publikum dostalo úchvatnou podívanou boje, překonání, odvahy. A hry skončily „Festivalem světel“na stadionu Stafford. Prezident Mezinárodního paralympijského výboru Philip Craven oznámil konec paralympiády. Vlajka her byla slavnostně předána zástupcům dalšího paralympijského hlavního města - Ria de Janeira. Před publikem vystoupili angličtí hudebníci, zpěváci Rihanna a Jay Z.