Jaký Byl Zápas Rusko - Česká Republika Na Euro

Velké vítězství nad českými fotbalisty na samém začátku turnaje umožnilo fanouškům týmu počítat s úspěšným vystoupením ruského národního týmu na Euro 2012. Bohužel tyto naděje nebyly předurčeny k naplnění.

Jaký byl zápas Rusko - Česká republika na Euro 2012

Na začátku zápasu vypadali hráči českého národního týmu aktivněji než naši hráči, měli větší držení míče a při ztrátě měli míč. Ale brzy se Rusové soustředili, provedli dobrý útok, který skončil rohovým kopem. Od té chvíle přešla iniciativa na obvinění Dicka Advocaata.

Zlomem celého zápasu byla epizoda v 16. minutě. Dzagoev zachytil míč ve středu pole, elegantně obešel české hráče a přihrál na pravé křídlo útočníkovi Keržakovovi. Alexander okamžitě zasáhl bránu soupeře. Sportovní projektil narazil do břevna a odrazil se k Alanovi, který se včas přesunul do pokutového území. Čech byl nucen vyvést míč ze své vlastní brány, stav byl 1: 0.

Po této epizodě dostali naši hráči příležitost hrát více na protiútoky, proniknout do volných zón na soupeřově polovině hřiště. Roman Shirokov to po přestupu Arshavina dobře využil a v 25. minutě setkání stanovil konečné skóre prvního poločasu - 2: 0.

Začátek druhého poločasu připomínal první minuty zápasu - Češi byli aktivnější, ale nyní to již vyžadoval průběh setkání. Fotbalisté ruského národního týmu se tlačili proti své brance, kterou šikovně využil soupeř. Přenos míče na dálku nechal Malafeeva téměř sám s Václavem Pilarzhem, který si nenechal ujít šanci na gól. Skóre se stalo 2: 1, pohodlná výhoda Rusů zmizela a český národní tým se nechal inspirovat.

Blíže k poslední čtvrtině zápasu začali hráče obou týmů unavovat. Český národní tým, když nic dalšího nedosáhl, zpomalil. Dick Advocaat navíc hádal správně s náhradou, místo Keržakova uvolnil Pavlyuchenka. Roman se brzy stal autorem asistence Dzagojevovi, který si připsal double.

O tři minuty později se Pavlyuchenko dokázal vyznamenat díky individuálním akcím a dal nádherný gól. V 85. minutě došlo k další změně, která umožnila Kokorinovi vstoupit na hřiště. Skóre 4: 1 plně odráželo rovnováhu sil na fotbalovém hřišti.