Jaký Byl Zápas Rusko - Polsko Na Euro

Výsledek fotbalového zápasu Rusko - Polsko nechal soupeřům dobrou šanci dostat se do čtvrtfinále Euro 2012. Další zápasy však nesplnily očekávání fanoušků a týmy, které byly ve své skupině považovány za oblíbené, z turnaje vypadly.

Jaký byl zápas Rusko - Polsko na Euro 2012

Druhý zápas na Euro 2012 odehrál ruský národní tým proti jednomu z hostitelů turnaje - polskému týmu. Skupinová fáze se konala ve Varšavě na Národním stadionu.

Začátek zápasu se pro ruský tým ukázal jako obtížný. Sportovci obou týmů byli nervózní a dělali nevynucené chyby. Hostitelé útočili častěji, ačkoli míč více vlastnili hráči ruského národního týmu.

Na konci první poloviny setkání otevřel skóre Alan Dzagoev. V 36. minutě po přestupu Andrey Arshavina vstřelil svůj třetí gól v turnaji proti svým soupeřům. Poté, co byl vstřelen gól, Rusové začali hrát méně aktivně, čímž dali iniciativu polským fotbalistům.

Majitelé stadionu dostali důvod k radosti v 58. minutě setkání. Elegantní míč do první devítky Malafeevova branky vstřelil kapitán polského národního týmu Jacob Blashchikovsky. Od té chvíle hra pokračovala „na kolizním kurzu“.

Emoce hráčů často přesahovaly to, co bylo dovoleno. V 60. minutě hry dostal varování útočník domácího týmu Robert Lewandowski. Získal žlutou kartu za hrubý úder do nohou Igora Denisova, který naopak nezůstal v dluzích a získal žlutou kartu za rozhovor s rozhodčím.

Na konci setkání ruský národní tým vyvinul tlak na území soupeře, ale taktika nepřinesla požadovaný výsledek. Trenér Rusů Dick Advocaat nahradil Alexandra Kerzhakova, místo něj se na hřišti objevil Roman Pavlyuchenko.

Rozhodčí schůzky přidal další tři minuty k normálnímu času zápasu. Rusové mohli v obtížné hře získat vítězství. Díky úsilí Arshavina byla vytvořena šance na skórování, ale spolehlivá hra polského brankáře Przemyslava Tytona zabránila hráčům v jejím použití. Na samém konci střetu měli hostitelé nárok na volný kop, ale ani on nezměnil skóre na výsledkové tabuli. Výsledek 1: 1 - právě s ním týmy opustily hřiště.