Mistrovství Světa Ve Fotbale 2014: Jaký Byl Zápas Bosna A Hercegovina - Írán

Před finálovým zápasem ztratili Bosňané všechny šance pokračovat v boji v play-off Světového poháru FIFA. Evropané však plánovali vyhrát alespoň jeden zápas na turnaji. Posledním soupeřem pro ně byl íránský tým, který měl před zápasem třetího kola ve skupině F v případě vítězství teoretické šance na pokračování boje ve fázi play-off mistrovství světa ve fotbale.

Mistrovství světa ve fotbale 2014: jaký byl zápas Bosna a Hercegovina - Írán

Zdálo se, že tým Bosny má silnější seznam jmen. Přinejmenším mnoho bosenských fotbalistů hraje za známé kluby v Evropě. Íránci vypadají na svém pozadí mnohem skromněji. Možná to předurčilo územní výhodu Bosny.

Evropané zahájili zápas aktivněji. Edin Dzeko už v prvních minutách měl šanci, ale nedokázal z výhodného bodu zasáhnout bránu. Bosenský útočník dal gól o něco později. O dvacet tři minut později vystřelil Dzeko zpoza pokutového území přímo do rohu íránské brány. Evropané se ujali vedení 1: 0.

Íránský tým v prvním poločasu lze odlišit nebezpečným úderem do břevna branky Bosňanů. Shojayei, minutu poté, co Íránci minul míč, nebezpečně zasáhl bránu. Íránskému národnímu týmu chyběl dost gól.

První polovina setkání skončila s minimální výhodou Bosňanů 1: 0.

Ve druhé polovině Bosňané zvýšili svůj náskok. Po chybě íránských fotbalistů na jejich polovině hřiště zahráli Evropané kombinaci, která skončila dalším gólem. Pjanich se vyznamenal v 59. minutě. Po tomto gólu už bylo snadné předvídat vítěze zápasu.

Íránci však neopustili hřiště bez svého cíle. V 82. minutě Reza Guchannejhad uzavřel přihrávku z levého křídla íránského útoku. 2: 1 stále vedli Bosňané. Írán měl příležitost chytit alespoň remízu, ale nestalo se tak.

Všechny naděje íránských fotbalistů a fanoušků zmařil gól Avdiy Vrshaevicha, který následoval bezprostředně poté, co Íránci vstřelili gól. Rychlý útok Evropanů vedl k tomu, že v 83. minutě bylo skóre stanoveno na 3: 1 ve prospěch Bosny.

Bosňané vyhráli první a poslední vítězství Světového poháru v Brazílii, zatímco Íránci vstřelili první a jediný gól na turnaji. Nyní oba týmy míří domů.