Mistrovství Světa 1/8 Finále 2014: Kostarika - Řecko

29. června se v brazilském městě Recife konal čtvrtý zápas 1/8 finále mistrovství světa ve fotbale v Brazílii. Setkali se týmy Kostariky a Řecka, které se senzačně dostaly do rozhodující fáze turnaje.

Mistrovství světa 1/8 finále 2014: Kostarika - Řecko

Dvojice Kostarika - Řecko byla považována za nejslabší z ostatních týmů v play-off. Hra mezi těmito týmy to jasně potvrdila.

První polovina byla nudná. Kostaričané se pokusili zahrát první číslo a Řekové podnikli protiútoky, ale šance na skórování prakticky neexistovaly. Míč se pohyboval pomalu, diváci viděli zápas ve středu hřiště, týmy zřídka rušily brankáře.

Mezi památnými okamžiky první poloviny setkání lze vyzdvihnout nebezpečný útok Řeků, když evropský hráč zblízka nedokázal zasáhnout bránu soupeřů. Na pomoc přišel kostarický brankář Navas.

První poločas skončil bezgólovou remízou.

Na začátku druhé poloviny setkání si Kostaričané otevřeli účet. V 52. minutě zasáhl Brian Ruiz nejpřesnějším úderem do spodního rohu evropské brány. Kostarika vedla 1: 0. Po tomto okamžiku začali Řekové aktivně vyvíjet tlak a pokoušeli se vyhrotit situaci před branami Středoameričanů. To však nevyšlo, bylo jen málo šancí. Ale sportovní štěstí se stále obrátilo tváří v tvář Řekům.

Už ve zkráceném čase hrál Papastatopoulos skvěle při zakončení a vyrovnal skóre. Řekové chytili remízu v regulačním čase. Evropané měli navíc ještě jeden okamžik, aby trefili bránu Kostaričanů v základní hrací době zápasu. Ale brankář Navas zachránil svůj tým poté, co zasáhl řeckého hráče pod břevno.

V prodloužení diváci neviděli góly, ale musíme uznat, že Řekové byli blíže k cíli. Již ve 121. minutě jednání Mitroglu promarnil skutečnou šanci na skórování. Řecký hráč střílel zblízka na branku, ale minul cíl.

Hra skončila remízou, a tak bylo podruhé v turnaji o osudu další fáze rozhodnuto v penaltovém rozstřelu.

Štěstí se na Kostariku usmálo. Všech pět hráčů přeměnilo své střely, což vedlo k vítězství Středoameričanů na penaltách 5: 3. Kostarika nyní bude hrát ve čtvrtfinále Nizozemsko a Řecko půjde domů.