Copa America 2016: Recenze Zápasu Uruguay - Venezuela

10. června hostil Philadelphia zápas druhého kola skupinové fáze v Kvartetu C. Diváci byli svědky zápasu mezi národními týmy Uruguaye a Venezuely.

Copa America 2016: recenze zápasu Uruguay - Venezuela

Uruguayané, kteří jsou právem považováni za jednoho z favoritů amerického mistrovství v roce 2016, měli v Quartetu C nepochopitelný první zápas. Po prohře s mexickým národním týmem zpochybnil Uruguay odchod ze skupiny do fáze play-off. To si vyžádalo vítězství dvojnásobných mistrů světa v zápase druhého kola.

Zápas Uruguay - Venezuela začal s mírnou výhodou favoritů, ale na venezuelské brance se neprojevily žádné zjevné gólové situace. Můžeme jen zdůraznit šanci Edinsona Cavaniho v 15. minutě. Útočník PSG měl šanci vystřelit na branku ze středu pokutového území, ale míč minul. V první polovině chyběly útoky Uruguayanů. Přes držení míče vypadal národní tým Celeste v přední linii velmi chaoticky.

Venezuelská reprezentace nabídla uruguayské protiútoky a v 36. minutě se dokonce ujala vedení zápasu. Solomon Rondon se vyznamenal. Bývalý hráč Zenitu Petrohrad zakončil míč do sítě Uruguaye poté, co brankář Musler málem vystřelil projektil za uši z úderu křídla ze čtyřiceti metrů. Fernando posunul míč na břevno, ale při zakončení nemohl svému týmu s ničím pomoci. Venezuela se ujala vedení 1: 0.

Uruguayský národní tým zahájil druhou polovinu aktivněji. V 54. minutě měl útočník Suani šanci vyrovnat skóre. Po rohovém podání měl útočník příležitost zasáhnout bránu z rohu rohu brankáře, ale rána padla nad vyrovnání.

Venezuelský národní tým odehrál celé druhé poločasy z protiútoků, z nichž některé střílely góly. V 68. minutě šel Peneranda s Muslerou jeden na jednoho. Uruguayský brankář opustil svůj tým ve hře, což odráží stávku útočníka.

V nadstaveném čase Edinson Cavani promarnil dvě ohromující šance na vyrovnání. Nejprve útočník bez odporu zasáhl roh brány z oblasti pokutového kopu, a poté z blízka nemohl probodnout míč do brány.

V poslední minutě přestávky se brankář Uruguayanů Muslera dostal do šestnáctky soupeře na roh. Publikum nevidělo zvýrazněný kop hráčů Celeste a Venezuelci uprchli do prázdné branky, ale po kopu se míč nikdy nepřekotil do brány.

Závěrečný hvizd zápasu zaznamenal vítězství venezuelské reprezentace se skóre 1: 0. Tento výsledek přivedl vítěze do fáze play off a uruguayský tým ztratil všechny šance pokračovat v boji o prestižní trofej.