Belgie - Alžírsko: Jak Soupeři Ruska Startovali Na Mistrovství Světa

17. června na mistrovství světa v Brazílii začnou zápasy skupiny H, ve kterých nastoupí ruský národní tým. Jako první vstoupili na hřiště stadionu v Belo Horizonte národní týmy Belgie a Alžírska.

Belgie - Algir_

Na stadionu Mineirao sledovalo asi 65 000 diváků velmi zajímavý a vzrušující zápas. Belgický národní tým před začátkem turnaje byl „temný kůň“- tým, od kterého můžete očekávat hodně. Není to náhoda, protože Belgičané mají pozoruhodnou generaci hráčů hrajících v nejlepších klubech v Itálii, Anglii a na dalších evropských šampionátech.

První poločas ovládli Evropané, ale ten nedokázal vytvořit velmi nebezpečné šance u bran Alžírska. Afričané dokázali nejen bránit svůj gól, ale také vstřelit míč. Feguli v 25. minutě proměnil pokutový kop. Alžírsko se ujalo vedení a mnoho Afričanů na stadionu a před televizními obrazovkami se začalo radovat. První poločas skončil právě tak - s minimální výhodou pro Alžírsko.

Ve druhé polovině setkání se belgický národní tým výrazně zlepšil a ukázal svou převahu ve třídě. Mark Wilmots provedl všechna tři střídání, která měla hrát rozhodující roli. Druhá polovina poločasu byla ve vysoce kvalitních a ostrých útocích Evropanů a v 70. minutě poslal hráč Manchesteru United a belgického týmu Fellaini po skvělém podání do pokutového území míč do brány. Kulatý narazil do břevna a překročil čáru. Cíl se ukázal být velmi krásný.

Po vstřelení branky Belgičané ještě zvýšili tempo. Jen o 10 minut později, v příkladném protiútoku v několika přihrávkách, doručili Belgičané míč hráči Neapole Driesovi Mertensovi, který neodolatelně vystřelil na bránu. Střídající hráč skóroval znovu. 2: 1 vedli Evropané.

Na konci zápasu mohla Belgie skórovat více, ale skóre na výsledkové tabuli se nezměnilo. Evropané dokázali zvrátit příliv zápasu ve svůj prospěch, což potvrdilo tendenci světového poháru, že jeden vstřelený gól stále nic nevyřeší. Další silné vítězství v šampionátu a Belgie získává první tři body ve skupině H a alžírský národní tým se ukázal jako velmi nekompromisní rival, s nímž je pro uznávané mistry obtížné hrát.